Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

NOVA Vysočina Arena Tour

5.8.2022 09:47

Cyklistický ráj v Novém Městě na Moravě! Nenechte si ujít NOVA Vysočina Arena Tour 13. a 14. srpna. Možná vás něco podobného již napadlo. Jaké by to bylo, vyzkoušet si cyklistické tratě, kde jezdí ty největší hvězdy ve svém oboru? Anebo si otestovat profesionální zázemí, jakého se dostává bikerům či lyžařským hvězdám, které se prohání na tratích v rámci Světového poháru v MTB či biatlonu? Pokud o něčem takovém sníte, nebo si prostě jen chcete vyzkoušet další díl ze seriálů závodů Kolo pro život, pak pro vás máme skutečnou lahůdku. NOVA Vysočina Arena Tour v Novém Městě na Moravě bude 13. a 14. srpna tím pravým místem, které dokonale uspokojí každého milovníka cyklistiky.

Bookmark and Share

 

Staly se neodmyslitelnou součástí cyklistické rodiny. Závody ve Vysočina Areně každý rok lákají milovníky jednostopých strojů nejen ze všech koutů České republiky, ale i zahraničí. To potvrzují i slova mistra Evropy či vítěze slavného Cape Epic Kristiána Hynka. „Závody KPŽ jsou populární pro svoji kvalitu a protože nabízejí spoustu zajímavých akcí pro děti, a to nejen cyklistických, ale i mimocyklistických. Jako táta závodník to můžu potvrdit. Právě toto široké zaměření je něco, co činí závody seriálu Kolo pro život výjimečnými.“

Sobota pro rodiny i milovníky gravelů

Úvodní den cyklistického víkendu v Novém Městě bude zasvěcen rodinám a dětem. V sobotu si tak v rámci Trasy D -  Family jízdy budete moci vybírat ze dvou variant v délce 17 a 32 kilometrů. Na krásných a bezpečných tratích na vás čeká i občerstvovačka, kde doplníte energii a naberete síly na zbývající část tratě. Proviant i tekutiny na vás budou čekat i v cíli, kde navíc bude každý z cyklistů odměněn účastnickou medailí. Šanci odnést si domů další ceny vám přinese i T-Mobile tombola. A případná nervozita ze závodu? Není důvod. Hlavním záměrem je užít si společně strávené chvíle na kole s rodinou či přáteli. Čas vám bude změřen jen čistě pro vaši informaci, vítěz se nevyhlašuje.

V sobotu se koná i další závod věnovaný cyklistickému „potěru“.  NOVA Junior Trophy Maraton chystá na své vyzyvatele 17 kilometrů dlouhou trať, která bude závodníky bavit. Dětské závody NOVA Junior Trophy se pojedou na 800 metrovém okruhu. Nemusíte mít obavy, i zde platí, že závod je rozdělen do několika kategorií podle věku malých cyklistických nadšenců a tomu je následně přizpůsobena i celková délka. Vítáni budou i budoucí cyklističtí šampioni do pěti let, na které čeká kategorie odrážedel. POZOR!!! Děti které startují na dětských závodech, mají zdarma start na trase D. Číslo zůstáva stejné.

A jak naznačila legenda české cyklistiky Kristián Hynek, ani v Novém Městě nechybí bohatý doprovodný program pro děti. V areálu závodu si vaše ratolesti mohou například užít populární taneční podložku, vyzkoušet své schopnosti v lukostřelbě nebo pod dohledem profíků sbírat první zkušenosti na pumptracku v T-Mobile Adventure zóně.. Jako vzpomínka na parádní víkend určitě dobře poslouží vlastní fotka z trati, kterou si každý účastník může po akci zdarma stáhnout. A další lákadla? Uvidíte přímo na místě, vy i vaše děti se určitě nudit nebudete.

Nabitý první den cyklistické show na jižním okraji Žďárských vrchů ozdobí i Vysočina Gravel & MTB Ride, který ocení zvlášť bikeři, jenž propadli kouzlu gravelů či chcete-li štěrkoletů. Právě pro ně je určeno 50 kilometrů trati. A i forma závodu je tím pravým lákadlem pro ty, kteří hledají přeci jen něco jiného. Rozdat si to totiž budou moci v celé řadě kategorií podle věku účastníků, a to na několika měřených úsecích, které dokonale prověří jejich schopnosti. I zde se budete moci těšit na občerstvovací stanici a jídlo, jenž na vás čeká v cíli závodu.

 

 

Neděle pro náročné 

Vaši nejbližší si užili krásnou cyklistickou sobotu, vy byste však přeci jen rádi konkurenci ukázali, jak vypadá ten pravý šampion? Nebudete zklamáni, opět je pro vás připravená bohatá nabídka tratí v krásných kulisách západní Moravy.
Na borce, kteří chtějí svým soupeřům ukázat záda v nejtěžší výzvě s názvem Trasa A, čeká 85 kilometrů a 1457 výškových metrů. Technickou trať, která je zařazena do UCI kalendáře jako XCM C2, zpestří hned úvodní metry ve Vysočina Areně, které kopírují závod Světového poháru horských kol.  
O nic ochuzeni nebudete ani na 54 kilometrech dlouhé Trasy B. Pokud vám po nastoupaných 933 metrech zbydou síly, budete odměněni výhledem na nádherné panorama Českomoravské vrchoviny, které činí závod v Novém Městě jedinečným a unikátním.
A co Trasa C? Na 32 kilometrech si užijete veškeré půvaby české krajiny jako u předcházejících dvou variant, kromě kratší vzdálenosti vás určitě potěší i jen 508 výškových metrů.

Na všech tratích se bude závodit v kategoriích mužů a žen v odpovídajícím věkovém rozpětí vypsaným pro konkrétní závod. V cíli na vás tradičně čeká potřebný servis v podobě hygienického zázemí, místa pro umytí vašeho kola a samozřejmě něco dobrého k zakousnutí.

Takže nezapomeňte. Třináctého a čtrnáctého srpna se na vás v Novém Městě na Moravě těšíme!

Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |