Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

FESTIVAL CYKLISTIKY UŽ TENTO VÍKEND

19.6.2008 15:28

Opět po roce se přiblížil konec června a s ním je již pět let neodmyslitelně spojen také Festival cyklistiky. Ten proběhne tento víkend v Úpici a regionu Jestřebí hory, kraji to zaslíbenému nejen horské cyklistice. Pro již rozhodnuté přinášíme poslední užitečné informace, pro stále váhající snad zlomové argumenty.

Bookmark and Share

Proč byste neměli na festivalu chybět?

V průběhu tří dnů se v rámci festivalu odjede 7 závodů v různých cyklistických disciplínách: závod Českého poháru v MTB maratónu na tratích 103 a 58 km, Buď fit jízda 32 km, Orientační závod dvojic, dětské cross country, MTB sprint, silniční časovka a Freestyle BMX jam session.

Sportovní část doplní bohatý doprovodný program Bujará Úpice, který nabídne koncerty skupin Polemic, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Švihadlo, Vladimíra Mišíka & ETC a dalších. Vedle toho uvidíte BMX exhibice, taneční vystoupení, módní přehlídku, filmy z minulých ročníků festivalu a připravena je také beseda s Martinem Stillerem a Renátou Lorišovou o jejich cestě napříč Austrálií. Festivalové centrum nabídne kompletní zázemí – šatnu se sprchami, úschovnu, mytí i servis kol, infocentrum, festivalovou hospodu s širokým výběrem jídla a pití či stánky s cyklistickým a sportovním zbožím. Nezapomenutelná je však především atmosféra festivalu, okamžiku setkání... A pokud je pro vás důležité i počasí, tak vězte, že předpověď slibuje „povedený víkend“.

Užitečné informace před odjezdem do Úpice

Doprava

Úpice leží na silnici č. 14 na půl cesty mezi Náchodem a Trutnovem. Při cestě z východu doporučujeme jet přes Českou Skalici a Červený Kostelec, od západu přes Trutnov a z jihu pak přes Hradec Králové, Jaroměř a Hajnici. V případě, že zvolíte cestu vlakem, směrujte se do stanice Malé Svatoňovice, odkud je to do Úpice cca 4 km z kopce.

Registrace / prezentace
Kancelář závodu je situována do divadla Aloise Jiráska, které je v těsné blízkosti festivalového centra. Zde se můžete přihlásit na jednotlivé závody, nebo se pouze odprezentovat v případě, že jste již přihlášeni. Pozor, kancelář pro orienťák je v pátek umístěna v Infocentru pod radnicí, kde si můžete vyzvednout vstupenky na večerní koncerty. Veškeré věci k závodu dostanete nejdříve v sobotu navečer, kdy již bude v provozu klasická kancelář v divadle. Na webu festivalu si můžete stáhnout přihlašovací formuláře na jednotlivé závody a vyplnit si je předem v klidu doma. Předejde tak bojům o místo psací potřeby a místo u stolu.

Informace k vybírání vstupného
Na večerní koncerty se již třetím rokem vybírá vstupné. Vzhledem k tomu, že v předchozích letech doprovázely tuto skutečnost nejasnosti, čtěte pečlivě následující řádky. Z technických důvodů je začátek výběru vstupného zahájen dříve, než opravdu začíná večerní program. V případě, že nebudete chtít zůstávat na večerní koncerty, ale budete se chtít zúčastnit např. vyhlášení výsledků nebo jen přejít přes náměstí k autu, musíte si zakoupit tzv. tranzitní vstupenku za 150,- Kč. V případě opuštění areálu do určité doby Vám bude tato částka naproti odevzdání tranzitní vstupenky vrácena zpět. Toto samozřejmě neplatí pro účastníky maratónu a orientačního závodu, kteří mají víkendovou vstupenku v ceně startovného. Tito závodníci navíc mohou v kanceláři závodu dokoupit další vstupenky pro svůj doprovod za 190,- Kč (normální cena u vstupu je 290,- Kč). Věříme, že toto opatření pochopíte.

Ubytování
Ubytovací kapacita v pensionech a ubytovnách je v Úpici a nejbližším okolí již téměř vyprodána. Volno je stále ve fest campu (ve vlastních stanech) a v tělocvičně Lány (vlastní spacáky). Na webu festivalu je on-line rezervační formulář a najdete zde také odkazy na další možnosti ubytování v okolí Úpice.

Kompletní informace o festivalu najdete na oficiálním webu www.festivalcyklistiky.cz

BAJKOVEJ MEJDAN, KTEREJ ODSTARTUJE LÉTO JE TADY ZA 2 DNY!

Apaches

Diskusní fórum pro: "FESTIVAL CYKLISTIKY UŽ TENTO VÍKEND"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz