Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Druhá Cyklomaratontour bude mít 11 dílů

4.11.2008 15:14

Letos šestidílná série závodů na horských kolech Cyklomaraton tour se stává už ve svém druhém ročníku jednou z největších cyklistických sérií u nás. Přibývá pět závodů vhodných i pro naprosté amatéry a kromě České republiky se jeden závod pojede také na Slovensku. V roce 2009 bude mít Cyklomaraton tour 11 dílů.

Bookmark and Share

Příští sezóna slavnostně začne v sobotu 18. dubna závodem Okolobudějc, jeho start se z centra Českých Budějovic odstěhuje do Hluboké nad Vltavou. Závodníci se mohou těšit na trať oblíbeného MTB Rallye Vltava, která je dlouhá 55 km s kratší variantou 28 kilometrů v krásném prostředí blízko pohádkového zámku. Závod bude jen jednou z mnoha novinek, které se na rok 2009 chystají.

 

Druhým závodem série bude zahraniční novinka, poprvé se pojede na Slovensku, a to hned okolo hlavního města, první květnový den totiž startuje Okolobratislavy. Následovat budou tři známé závody Okolopardubic na Kunětické hoře, ve Vesci u Liberce a Okolohradce v Hradci Králové. Hradecký závod bývá tradičně největším v celé sérii. Dalším novým závodem bude Okoloústí v Ústí nad Labem, pokračovat se bude 26. července v Plzni a pak následují opět nové závody Okoloostravy a Okolobrna. První neděle v září se stejně jako letos pojede Okoloprahy se startem v malebném hřebčíně Favory poblíž Konopiště. Závěr celé sezóny je plánován na začátek října do Zlína.

 

Tratě na všech závodech jsou přizpůsobeny široké veřejnosti a v roce 2009 série přináší plno novinek. „Mnoho závodníků nás prosilo o otevření poháru i na polovičních tratí, těm jsme velice rádi vyhověli a na všech závodech série otevíráme ? maraton tour.“ Odhaluje jednu z novinek ředitel Cyklomaraton Tour Tomáš Pavel.

 

Na každém závodě bude podle Pavla vyhlášen nejlepší tým a nově vzniká samostatný pohár pro děti do 15 let. Ze všech závodů se bude započítávat 6 nejlepších výsledků každého závodníka. Díky obrovskému rozšíření série se všichni účastníci mají jistě na co těšit.

 

Kalendář Cyklomaraton Tour 2009:

 

18.4. Okolobudějc
1.5. Okolobratislavy
17.5. Okolopardubic
24.5. Okololiberce
7.6. Okolohradce
19.7. Okoloústí
26.7. Okoloplzně
9.8. Okoloostravy
23.8. Okolobrna
6.9. Okoloprahy
4.10. Okolozlína
 
Petr Mach

Diskusní fórum pro: "Druhá Cyklomaratontour bude mít 11 dílů"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |