Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaratontour začne tuto neděli

11.1.2011 14:46

Nenechte se odradit mrazem a sněhem (či blátem) a přijeďte si tento víkend zazávodit do Hradce Králové. Cyklomaratontour 2011 startuje v neděli 16. ledna závodem RWE Winter Okolohradce.

Bookmark and Share

Není tomu tak dlouho, co se loňská Chance Unilever Cyklomaratontour ve Zlíně loučila se svými pravidelnými účastníky z řad cyklistů. Odloučení však netrvalo dlouho a již tento víkend se začne psát čtvrtý rok historie oblíbeného seriálu závodů horských kol pro širokou veřejnost. Stane se tak v Hradci Králové na malebně zasněžené trati RWE Winter Okolohradce.

 

Úvodní díl Cyklomaratontour bude kromě termínu netradiční i v mnoha dalších ohledech. S přihlédnutím k počasí budou tratě sice zčásti vedeny stejně jako letní varianta Okolohradce, ale budou zkráceny na 20, respektive 40 kilometrů. "Terén nebude pro začátek příliš náročný. Trať vede většinou po širokých lesních cestách, kde se dá bez problémů předjíždět. Převýšení bude přijatelných 600 metrů," přiblížil parametry tratě RWE Winter Okolohradce za hradecké pořadatele Tomáš Pavel.

 

Centrum závodu, start i cíl bude situován u rybníka Biřička na okraji Hradce Králové, kde pořadatelé postaví dokonce i vyhřívaný stan. Zimnímu počasí budou přizpůsobeny také občerstvovací stanice, kde kromě obvyklého sortimentu najdete také čaj nebo grog pro zahřátí. Nápad uspořádat závod ve sněhu v pro cyklistiku ne zcela tradičním termínu není nový. Zimní závod Okolohradce se bude letos konat již podruhé, vloni se jej účastnily necelé dvě stovky startujících. „Chceme ukázat, že horská cyklistika je celoročním sportem," vysvětluje základní myšlenku Tomáš Pavel. Podle něj je díky aktuálním mrazům trať zpevněná a dobře sjízdná. "Snad nám do 16. ledna ještě trochu nasněží,“ doufá ředitel závodu RWE Winter Okolohradce.

 

Druhý ročník závodu RWE Winter Okolohradce odstartuje v neděli 16. ledna úderem 11. hodiny na hradecké Biřičce na Novém Hradci. Jeho výsledky se budou započítávat do celkového pořadí Cyklomaratontour 2011. Akce probíhá pod záštitou europoslance Ing. Oldřicha Vlasáka a náměstka primátora města Hradce Králové Ing. Martina Soukupa.

Videozáznam z loňského ročníku zimního závodu Okolohradce:


 

Více informací, mapu tratě, propozice i on-line přihlašovací formulář potom na stránkách www.cyklomaratontour.cz

  • Novinka: pro pojištěnce OZP startovné celý rok zdarma!

Jedním z partnerů Cyklomaratontour 2011 se stala Oborová zdravotní pojišťovna, která společně s pořadatelem připravila speciální akci. Každý, kdo se do 14. ledna 2011 přihlásí ke zdravotnímu pojištění OZP, bude mít automaticky startovné na všech závodech Cyklomaraton tour 2011 zdarma. Akce platí pouze pro nové pojištěnce. I pro ty stávající však OZP a pořadatelé Cyklomaratontour neméně zajímavou akci připravují a budou o ní včas informovat.

  • Chance Unilever Cyklomaratontour 2011

Populární seriál závodů horských kol pro profesionály i ryzí amatéry se v letošní sezóně rozrostl. Letos bude mít Cyklomaratontour patnáct dílů, dva z nich se dokonce pojedou u našich východních sousedů – na Slovensku. Díky tomu, že první závod se koná již v půlce ledna a poslední až začátkem října, jedná se o nejdelší cyklistický seriál závodů v České republice.

  • Kalendář Chance Unilever Cyklomaratontour 2011

16.1. Zimní Okolohradce 10.4. Okolobudějc 1.5. Okololiberce 8.5. Okolobrna 15.5. Okolopardubic 5.6. Okolohradce 12.6. Okoloplzně 26.6. Okolobratislavy 10.7. Okolovarů 24.7. Okoloústí 7.8. Okoloostravy 21.8. Okoloolomouce 4.9. Okoloprahy 18.9. Okoložiliny 2.10. Okolozlína

 

Tomáš Pavel

Diskusní fórum pro: "Cyklomaratontour začne tuto neděli"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |