Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklosezóna 2014 začíná v Hradci už za měsíc

17.12.2013 11:30

Stalo se již tradicí, že se v Hradci Králové zahajuje MTB sezóna v Česku. Organizátoři závodu Cyklomaraton Winter Hradec Králové chtějí ukázat, že horská cyklistika je celoročním sportem. A to je důvod, proč se v Hradci Králové koná zimní závod již popáté.

Bookmark and Share

Zájem o závod na horských kolech v netradičním termínu projevují i cyklisté - vloni se závodu účastnilo přes 250 startujících a již dnes je k lednovému závodu přihlášena stovka účastníků.

 

Cyklomaraton Winter Hradec Králové 2014 se uskuteční 18. ledna 2014 a nabídne nenáročné tratě, dlouhé 20 a 40 kilometrů. Atmosféru zimní jízdy na kole si tak mohou vyzkoušet nejen trénovaní cyklisté, ale i „obyčejní smrtelníci“. Pojede se po širokých lesních cestách, které budou dobře sjízdné i v případě sněhové nadílky. V tu pořadatelé i mnozí závodníci doufají, protože sníh by závodu vytvořil ty pravé zimní kulisy.


Centrum závodu, start i cíl bude situován u rybníka Biřička na okraji Hradce Králové, kde pořadatelé postaví zázemí akce. Zimnímu počasí budou přizpůsobeny také občerstvovací stanice, kde kromě obvyklého sortimentu najdete také čaj nebo grog pro zahřátí. V místní restauraci Na biřičce bude probíhat registrace v teplíčku až do 10.00 hodin. Ostrý start je naplánován na 11.15 hodin.


Akce je úvodním dílem celoročního seriálu Cyklomaraton 2014, jehož se každý rok účastní tisíce lidí. Kromě ambiciózních závodníků si totiž v závodech seriálu přijdou na své úplně všichni – od dětí přes celé rodiny a hobby cyklisty až po profesionály. Novinkou v letošním sedmém ročníku je, že část ze startovného poputuje na AVON boj proti rakovině prsu. Na podporu této charitativní organizace se v průběhu roku uskuteční také Růžové jízdy.

Novinkou v programu je běžecký závod pro širokou veřejnost a pro sportovce, kteří si třeba na závod na horských kolech netroufnou. Zúčastnit se mohou běhu na 7 kilometrů, který odstartuje od rybnika Biřička v 11.00 hodin. Na trati, která vede městskými lesy na okraji Hradce Králové, je připravena jedna občerstvovací stanice a další občerstvení čeká na startující v cíli. Podobně jako cyklistický závod je i Winter Run Hradec Králové součástí celoročního seriálu běžeckých závodů Night Run (www.night-run.cz).


Více informací o Cyklomaraton Winter Hradec Králové 2014 i celém seriálu Cyklomaraton 2014 včetně elektronické přihlášky na jednotlivé závody naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz

 

 

 

-eventmedia-

Diskusní fórum pro: "Cyklosezóna 2014 začíná v Hradci už za měsíc"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |