Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Winter Okolohradce zahajuje MTB sezónu v Česku

4.1.2013 18:04

Zima je v plném rozpuku, ale ani to nebrání cyklistům v tom, aby si o víkendu jeli zazávodit do Hradce Králové. Seriál závodů horských kol Cyklomaratontour 2013 totiž právě zde zahajuje v sobotu 5. ledna závodem RWE Winter Okolohradce.

Bookmark and Share

Není tomu tak dlouho, vlastně jen pár měsíců, co se loňská Cyklomaratontour ve Zlíně loučila se svými pravidelnými účastníky z řad cyklistů. Odloučení však netrvalo dlouho a již tento víkend se začne psát šestý rok historie oblíbeného seriálu závodů horských kol pro širokou veřejnost. Stane se tak v Hradci Králové na (doufejme) zasněžené trati RWE Winter Okolohradce.


Úvodní díl Cyklomaratontour bude kromě termínu netradiční i v mnoha dalších ohledech. S přihlédnutím k počasí budou tratě sice zčásti vedeny stejně jako letní varianta Okolohradce, ale budou zkráceny na 20 respektive 40 kilometrů. „Terén nebude pro začátek příliš náročný. Trať vede většinou po širokých lesních cestách, kde se dá bez problémů předjíždět. Převýšení bude přijatelných 600 metrů," přiblížil parametry tratě RWE Winter Okolohradce za hradecké pořadatele Tomáš Pavel. Organizátoři jsou připraveni v případě opravdu velké sněhové nadílky tratě ještě zkrátit.


Centrum závodu, start i cíl, bude situováno u rybníka Biřička na okraji Hradce Králové, kde pořadatelé postaví dokonce i vyhřívaný stan. Zimnímu počasí budou přizpůsobeny také občerstvovací stanice, kde kromě obvyklého sortimentu najdete také čaj nebo grog pro zahřátí.


Nápad uspořádat závod ve sněhu v pro cyklistiku ne zcela tradičním termínu není nový. Zimní závod Okolohradce se bude letos konat již počtvrté, vloni se jej zúčastnily necelé dvě stovky startujících. „Chceme ukázat, že horská cyklistika je celoročním sportem," vysvětluje základní myšlenku Tomáš Pavel.


Čtvrtý ročník závodu RWE Winter Okolohradce odstartuje sobotu 5. ledna 2013 úderem 11. hodiny na hradecké Biřičce na Novém Hradci. Jeho výsledky se budou započítávat do celkového pořadí Cyklomaratontour 2013.


Více informací, mapu tratě, propozice i on-line přihlašovací formulář naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz

 

Po zimním úvodu bude mít Cyklomaratontour celé tři měsíce pauzu, neboť první závod sezony bude až 6. dubna Okolovaltic na jihu Moravy. Následovat bude dalších dvanáct podniků, mimo jiné zavítá Cyklomaratontour stejně jako v předchozích letech na Slovensko, a to 23.6. do blízkosti slovenského hlavního města Bratislavy. V Česku seriál hostí osvědčené lokality - pod novým názvem Okoloželezek se skrývá závod dosud známý jako Okolopardubic. A sezonu stejně jako v posledních ročnících znovu uzavře závod Okolozlína.

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "Winter Okolohradce zahajuje MTB sezónu v Česku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |