Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cestovatelský festival Kolem světa zavítá do Ostravy 28.2.2010

26.1.2010 16:04

Festival KOLEM SVĚTA je největší cestovatelské setkání v Čechách. Letos se bude konat v Praze, v Brně a poprvé také v Ostravě. Cestovatelé ze severní Moravy se mohou těšit na zajímavý program, který se odehraje v neděli 28.2.2010 ve dvou sálech Domu kultury Akord v Ostravě-Zábřehu. V rámci cestovatelského festivalu KOLEM SVĚTA proběhne také projekce outdoorových filmů festivalu EXPEDIČNÍ KAMERA, což je promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech.

Bookmark and Share

Festival KOLEM SVĚTA je příležitostí pro širokou veřejnost se zájmem o cestování shlédnout nejzajímavější reportáže doprovázené osobními zkušenostmi známých cestovatelů. Komponované pořady jsou doprovázeny fotografiemi, diapozitivy, videoukázkami a emotivní hudbou. Spolu s autory se podíváme do Peru, Antarktidy, Indie, Norska, Indonésie a nebo na Srí Lanku či Kamčatku. V programu zatančí také slavná balijská tanečnice I GUSTI AGUNG AYU OKA PARTINI, která poprvé vystoupí v České republice díky pozvání občanského sdružení Kintari Foundation. Nedílnou součást programu tvoří cestovatelský veletrh, kde se mohou návštěvníci informovat o nových cestopisných knihách, časopisech, průvodcích, outdoorovém vybavení a zajímavých turistických destinacích. V odpoledních hodinách probíhá slosování anketních lístků o zajímavé ceny.

 

I GUSTI AGUNG AYU OKA PARTINIDo programu EXPEDIČNÍ KAMERY bude zařazen například snímek „Bhútán – hľadanie šťastia“ předního slovenského režiséra Pavola Barabáše. Toto filmové putování zapomenutou zemí v srdci Himálaje, ve které lidé uctívají vše živé, získalo řadu ocenění v mnoha zemích světa. Film „Dhaulágiri – Makalu“ je o expedici Radka Jaroše a Zdeňka Hrubého, špičkových českých horolezců, kteří dokázali mnohem více, než jen vystoupit na vrchol. Během výstupu riskovali své životy a obětovali své ambice, aby se pokusili zachránit zraněné horolezce v tzv. zóně smrti – přijďte se podívat, jak to dopadlo. Součástí programu je také dokument Slzy Konga, natočený Lenkou Klicperovou a Olgou Šilhovou během eskalace bojů v této válkou stále zmítané africké zemi. Další filmy vás zavedou do pouště Gobi, Vysokých Tater a k řece Omo v Etiopii. Perličkou je krátký kreslený film „Uruca“ o horolezeckém výstupu na známou „cukrovou homoli“, vysokou skalní věž v Rio de Janeiru.

Další informace o programu najdete na www.KolemSveta.cz.

 

Karel Wolf 

Diskusní fórum pro: "Cestovatelský festival Kolem světa zavítá do Ostravy 28.2.2010"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |