Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaraton tour se představí v Ústí

23.7.2010 14:35

Už máte plány na 25. 7.2010? Nevíte? Ale máte. V neděli 25.7. se přece jede 8. díl cyklistického seriálu Chance Unilever Cyklomaraton tour. Tentokrát se uvidíme v Ústí nad Labem na akci RWE OKOLOÚSTÍ.

Bookmark and Share

Po ultra těžkých Karlových Varech, které se jely za brutálního vedra jsme pro vás tentokrát připravili o něco lehčí trať a to opět ve dvou variantách, jak jste zvyklí. Delší varianta trati měří 53 km. Kratší trať je v délce 33,5 km. Za zmínku stojí také převýšení, kterého cyklisti při závodu dosáhnou. U delší trati převýšení činí 987 m a u trati kratší je převýšení 571 m.

 

Startovní a cílový prostor jsme pro vás umístili na koupaliště v Chabařovicích, abyste se mohli před i po závodě trochu zvlažit, protože předpověď slibuje opět peklo na zemi. Registrace bude probíhat klasicky od 08:00 do 10:30. Start obou tratí je tentokrát v 11:30.
Úvodní část, pro obě dvě trati stejná, vede přes zaniklou obec Zalužany směrem na Roudníky. Po úvodní rovinaté pohodičce nás čeká první kopec nad Roudníky, kde najedeme do prvního okruhu vedoucího většinou po lesních nebo polních cestách. Až se vydýcháte z prvního kopce, můžete se kochat pohledem na České Středohoří nebo na horu Milešovku. A protože nechceme, abyste zapomněli na to, že také závodíte, čeká vás výšlap na nevyšší bod trati, kterým je kopec Rovný, odkud poletíte ve sjezdu směrem do Habří s krátkou technickou vložkou mezi domy a zahradami. Odtud se pak vydáte směr Stadice, které leží v nejnižším bodě trati, a proto si po cestě máte možnost trochu odpočinout. A odpočívejte důkladně, protože za Stadicemi vás čeká nejdelší a nejtěžší stoupání celého okruhu. Znovu se vydáte po lesní cestě na vrchol Rovného. Odtud se padá na druhou stranu k jezeru Milada. Sklon, v některých pasážích i 27%, vás donutí posunout těžiště dozadu, a vy tak v pohodě zvládli ostré a mnohdy nečekané zatáčky. Ještě jednou trochu klesnete k Miladě a v zápětí se opět vydáte vzhůru nad Habří. Po výjezdu nahoru se po 3 km dostaneme do místa, odkud jste celý okruh začínali, ale těsně předtím buďte zvlášť opatrní, v tomto místě budete přejíždět asi čtyři metry dlouhý betonový žlab, tak pozor, ať se „nezrakvíte". Ti, co jedou krátkou trasu, se vydají směrem dolů, no a na ty ostatní čeká tentýž okruh ještě jednou.
 

Z okruhu se vracíte dvěma rychlými sjezdy k jezeru Milada. Tady na vás čeká už jen cesta z bývalých Vyklic stromořadím do Chabařovic. Pak už jen zbývá projet okolo potoka a asi kilometrovým úsekem mezi rodinnými domky přímo do cíle na koupališti. V Chabařovicích jsou dva přejezdy silnic, jedné hlavní a jedné vedlejší. Buďte prosím opatrní! Jede se za plného provozu!


„Výletníci", kteří nebudou závodit úplně na krev, mají možnost na trati vidět spoustu zajímavých míst, za zmínku stojí rozhodně jezero Milada, které vzniklo namísto hnědouhelného lomu. Zde byl také odtěžen vrch Na Běháni, kde v roce 1426 ve slavné bitvě porazili Husité německé žoldáky. Dalším místem, které stojí za vidění, je pomník Přemysla Oráče, na který narazíte cestou ze Stadic na Králově poli.


Ani tentokrát jsme nezapomněli nejmladší závodníky - je pro ně připravený závod o Tygříkův pohár. Registrace do závodu trvá pouze do 09:30. Startujeme v 10:00, pro děti do 15 let je připravena trasa měřící od 1000 m do 4000 m. Protože byly v minulosti problémy s rozřazením dětí do správných kategorií, prosíme rodiče o zvýšenou pozornost při registraci svých ratolestí.


Pro závodníky je opět na trati připraveno občerstvení ENERVIT a v cíli se na vás jako vždy těší kuchař Tomáš s připraveným občerstvením. Pro milovníky piva je zde připraven BIRELL stan, kde se můžete občerstvit výborným nealkoholickým pivem, které v těchto horkých dnech jistě přijde k chuti.


Vyhlášení výsledků proběhne po skončení závodů, v 15:30hod. Pro ty z vás, kteří si neodnesou cenu za umístění v jednotlivých kategoriích, je připravena tombola s bohatými cenami, která se losuje ze všech zúčastněných závodnických čísel.

Těšíme na vás, přijeďte všichni. :-)

Team Cyklomaraton tour

Diskusní fórum pro: " Cyklomaraton tour se představí v Ústí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |