Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zachraňme Čembu!

10.12.2010 10:29

Mnohé z vás alarmující titulek asi zarazí. Ne, není to vtip. V neděli 5.12. se na zatím poslední členské schůzi sdružení, které se snaží o to, abychom měli kde jezdit, jeho tehdejší vedení pokusilo Čembu zrušit.

Bookmark and Share

Jako důvod byly uvedeny neustálé neshody a kritika některých členů Čemby, a následný tlak na vedení v čele s Tomášem Kvasničkou. Názor zbytku členské základny se ovšem jaksi vytratil, nepočítalo se s ním.

 

Členové České mountainbikové asociace včera dostali do svých mailových schránek výzvu k pokusu o její zachránění. Vzhledem k tomu, že se zdá, že schůze ČeMBy proběhla tuto neděli protiprávně, rozhodně nikoliv v souladu se stanovami a nikoliv podle připraveného programu, je žádost adresovaná výkonnému výboru jednou třetinou členů nejpříjemnějším a velmi smírným krokem k narovnání situace a zachránění ČeMBy. Pod inicicativou je podepsán Václav Volráb, který si získal značné renomé svou aktivitou "Kola nakřivo". Kdo se chce k výzvě připojit a je řádným členem ČeMBY na rok 2010, může tak učinit, aniž obdržel níže kopírovaný mail, stačí jen zaslat podle pokynů mail na adresy členů výkoného výboru, kteří jsou ze zákona povinni svolat novou členskou schůzi.
 

Ahoj,

rád bych Tě oslovil touto výzvou k záchraně občanského sdružení ČeMBA. Věřím, že Ti také není její osud úplně lhostejný a především jistě cítíš nutnou potřebu existence podobné organizace, hájící zájmy bikerů.

V neděli 5. prosince proběhla v Brně členská schůze, již výkonný výbor využil ke zrušení asociace. Dle mého názoru byl tento krok nezodpovědný vůči celé členské základně a nedomnívám se, že by je mandát, s kterým byli do VV zvolení, k tomuto kroku opravňoval. Mohu rozumět jejich nechuti dále se podílet na vedení ČeMBA či jakýmkoliv jiným pohnutkám. Pokud ovšem nechtěli dále ve své práci pokračovat, měli tento záměr předem zveřejnit, aby mohli členové zareagovat a nedostala se celá situace až do tak vynuceného patu - my dále nepokračujeme a protože nejsou žádní kandidáti, tak ČeMBA musí skončit.

 

ČeMBA se nyní ocitla ve velmi složité situaci. Jsem si jistý, že většina členů s nastalým stavem nesouhlasí a přeje si zachování ČeMBA. Rozhodl jsem se o to ještě pokusit a zvrátit běh událostí. Dokázat to mohu ale jen spolu s Tebou, kterému opravdu záleží na podmínkách pro ježdění na horském kole a spolu s Tebou, kterému vadí očividné nepravosti. Jedním z nástrojů, jak zrušení asociace zabránit je svolání mimořádné členské schůze. O to se chci pokusit a o pomoc či přispění v tomto smyslu Tě žádám, prosím.


Mimořádná členská schůze může být svolána na žádost 1/3 členů (viz. stanovy), může se to tedy podařit, ale jen a pouze za Tvého přispění. Času, který bohužel hraje proti nám a rozhoduje v neprospěch ČeMBA, je zoufale málo. Pokud nesouhlasíš se současnou situací, zašli, prosím, níže uvedeny text. Nejlépe obratem:


Jako člen občanského sdružení ČeMBA žádám výkonný výbor o neodkladné svolání mimořádně členské schůze sdružení, na jejímž programu bude:


1. Prezentace a schválení zprávy o činnosti, včetně zprávy účetnictví a stavu majetku

2. Schválení plánu činnosti a hospodaření

3. Volba do orgánů sdružení


+ podpis, rodné číslo nebo datum narození (jako u přihlášky člena CeMBy)


zašli v kopiích mailem na adresy členů VV: cemba@cemba.cz, vybor@cemba.cz, tomas.kvasnicka@cemba.cz, max.halata@cemba.cz, martin.krahulik@cemba.cz, ales.hnyk@cemba.cz, rostislav.skopal@cemba.cz a jednu kopii pro sčítání nám na zachranme.cembu@gmail.com


Jakékoliv připomínky, dotazy, rady či podporu přivítám také na uvedeném mailu zachraňme.cembu@gmail.com


Myslím si, že jakkoliv je ČeMBA v očích bikerské veřejnosti, především díky vnitřním rozporům, zdiskreditovaná, stále může úspěšně hájit zájmy bikerů na poli bikové advokacie, být platným partnerem jednání pro orgány státní správy a další subjekty a sloužit nám všem. Věřím, že to můžeme ještě dokázat, minimálně se o to musíme pokusit.


Děkuji a držme si palce, abychom opravdu měli kde jezdit. Postavme další činnost sdružení na tom, co nás spojuje a na čem by nám všem mělo i primárně záležet.


Václav Volráb a členové ČeMBA, kterým není její další osud lhostejný


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Volráb

- spoluautor iniciativy za záchranu bikovani na Krivoklatsku (www.kolanakrivo.cz), člen ČeMBA od 2008

 

Více informací o schůzi nalezneš na http://zachranme-cembu.blogspot.com

Diskusní fórum pro: "Zachraňme Čembu!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu