Okolopardubic nejrychleji zajeli Bublová a Ježek

25.9.2012 13:40

Ilona Bublová a Václav Ježek se stali v neděli 23. září v Heřmanově Městci vítězi delší varianty závodu RWE Okolopardubic, který byl pokračováním seriálu závodů horských kol pro veřejnost Cyklomaratontour 2012.

V Heřmanově Městci, přesněji řečeno v osvědčeném Autocampu Konopáč se v letošní sezóně již po jedenácté sešli cyklisté všech věkových i výkonnostních kategorií k dalšímu podniku seriálu Cyklomaratontour 2012. Sedmý ročník závodu RWE Okolopardubic přilákal na některou ze dvojice tratí přes tři stovky účastníků. A to nejen těch na horských kolech, ale i na handbiku.

Do Autocampu Konopáč se zázemí závodu RWE Okolopardubic přesunulo již vloni, letos sem tedy cyklisté zavítali již podruhé. Jeho areál ožil stánky vystavovatelů se sportovním a cyklistickým zbožím a také velkým stanem společnosti Madeta, kde měli cyklisté i jejich doprovod a fanoušci možnost výběru z bohaté nabídky chutných jídel a pití.

Program RWE Okolopardubic začal již v dopoledních hodinách závody PIGY dětského poháru, v němž dostaly možnost vyzkoušet si závodění na kolech děti všech věkových kategorií. Po nich se v půl dvanácté do startovního koridoru postavily účastníci závodu na dva okruhy a celkem 60 kilometrů a o deset minut později byl odstartován také kratší závod na 30 kilometrů. Okruh v okolí Heřmanova Městce provedl závodníky lesy stejnojmenného přírodního parku a Chráněné krajinné oblasti Železné hory.

Trať, která vede krajem na jihozápad od města perníkářů a krajské metropole Pardubic, zdá se velmi sedí Václavu Ježkovi. Závodník týmu Alpine Pro - Author zde totiž vyhrál již počtvrté za sebou, když v neděli ve velmi těsném dojezdu do cíle předčil jak cyklokrosaře Petra Dlaska (Madeta Fitness/Specialized), tak i mistra Evropy v maratonu horských kol Kristiana Hynka (Česká spořitelna Specialized). Tato trojice trať objela v neuvěřitelném čase jedna hodina a padesát minut! Čtvrtý dojel do cíle s odstupem jedné a půl minuty Stanislav Hejduk, pátý byl jeho týmový kolega a reprezentant Jan Nesvadba (oba Madeta Fitness/Specialized). Mezi ženami triumfovala na delší trati na dva okruhy Ilona Bublová (Rock Machine - Cyklomax) s časem 2:17:11. Druhé místo získala Alžběta Havlasová (Merida Biking Team) a třetí dojela Natálie Šmejkalová. Kratší závod na jediný okruh dlouhý 30 kilometrů vyhráli Aneta Rezková (Merida Biking Team) a Tomáš Tvrdík (MV Petrol Racing Team). Kompletní výsledkové listiny na www.sport-base.cz >>>

Seriál Cyklomaratontour 2012 pokračuje již tento týden závodem Podravka Okolozlína. Více informací o celém seriálu Cyklomaratontour včetně možnosti přihlášení na poslední dva závody letošní sezóny naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz.