Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaratontour 2012 vyvrcholí ve Zlíně

26.9.2012 15:15

Babí léto je tu a to věští blížící se konec cyklistické sezóny. Tradičním zavírákem sezóny závodů horských kol je Podravka Okolozlína, který je zároveň finálovým podnikem celoročního seriálu Cyklomaratontour.

Bookmark and Share

Čtvrtý ročník závodu Podravka Okolozlína znovu slibuje být důstojnou tečkou za celou sezónou a letošním ročníkem seriálu závodů horských kol pro veřejnost Cyklomaratontour. Závodníky přivítá obuvnické město Zlín již tuto neděli 30. září.

Program celodenní akce začíná již od 10.00 hodin závody PIGY dětského poháru. Malí závodníci zde mohou poměřit síly mezi dalšími dětmi stejného věku a na tratích, které jim budou přizpůsobené dle věku a dovedností.

 

Pro odrostlejší cyklisty bude i tentokrát ve Zlíně na výběr ze dvou délek tratí. Kratší varianta měří 25 kilometrů. Pro zkušenější závodníky a závodnice je pak určena delší trať o délce 45 kilometrů. O žádnou procházku respektive projížďku růžovým sadem ale rozhodně nepůjde, neboť převýšení na delší trati činí 1350 metrů. Tento parametr činí zlínskou trať jednou z nejtěžších v celé Cyklomaratontour, ale je nutno podotknout, že jde zároveň i o jednu z tratí nejhezčích. Oba závody, na 25 i 45 kilometrů, startují společně v 11.30 hodin.

 

Tak jako v loňském roce je zázemí závodu v těsné blízkosti samotného centra metropole Zlínského kraje. Start a cíl bude na náměstí T.G. Masaryka vedle budovy Prioru, kde v neděli svůj stan postaví opět společnost Madeta, kde hladoví závodníci i jejich doprovod najdou bohaté občerstvení a velký výběr kvalitního jídla i pití. Po vyhlášení výsledků po dojetí závodu bude v 16.00 hodin následovat také bohatá účastnická tombola.

 

Trať závodu Podravka Okolozlína vede z baťovského města jihovýchodním směrem k proslulému lázeňskému městu Luhačovice a zase zpět. Pojede se členitým terénem s celou řadou líbivých sjezdů a výživných výjezdů v lesích Přírodního parku Želechovické paseky a mezi loukami v krajině valašského rázu. Každý z účastníků tak snadno zapomene na blízkost bezmála osmdesátitisícového krajského města Zlína. V samotném závěru závodu čeká na závodníky krásný tříkilometrový sjezd okolo zlínské sjezdovky do cíle.

 

Podravka Okolozlína je poslední možností vybojovat cenné body do celkového pořadí Cyklomaratontour 2012. Úplně poslední závod sezóny Královéhradecká 50, který se jede 7. října, je totiž jen partnerským závodem série a tudíž je hodnocen menším počtem bodů. Do celkového pořadí seriálu se počítá sedm nejlepších výsledků sezóny u každého závodníka, kteří jsou rozděleni do kategorií podle věku. Účast tedy bude ve Zlíně hojná.

 

Více informací o závodě Podravka Okolozlína včetně on-line přihlášky naleznete na www.cyklomaratontour.cz.

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "Cyklomaratontour 2012 vyvrcholí ve Zlíně "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |