Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Královéhradecká 50 v paprscích babího léta a pozvánka do Zlína

1.10.2013 09:56

Desátý ročník závodu CEP Královéhradecká 50 se po několika ročnících startujících v Hořicích vrátil zpět ke svým kořenům. Start i cíl byl u rybníka Biřička v Hradci Králové. Vítězem na hlavní trase se stal domácí závodník Tomáš Tvrdík.

Bookmark and Share

Třináctý a předposlední podnik seriálu Cyklomaratontour v letošní sezóně hostil Hradec Králové. Právě sem se totiž k rybníku Biřička přesunulo zázemí oblíbeného závodu CEP Královéhradecká 50, kterého se účastnily stovky závodníků všech věkových kategorií i výkonnosti. Děti, hobby jezdci i profesionálové si v neděli 29. září 2013 užili krásný den babího léta.

 

CEP Královéhradecká 50 je jedním z nejoblíbenějších cyklistických závodů v regionu, o čemž svědčí každoroční bohatá účast všech příznivců cyklistiky od těch nejmenších závodníků až po profesionální jezdce. Letos tomu nebylo jinak a do Hradce Králové tak dorazili bikeři z celé republiky, kteří si mohli vybrat ze dvou různě dlouhých tratí. Kromě cyklistů na horských kolech se na trať vydali také handicapovaní jezdci na handbiku a koloběžkáři.

 

Již v dopoledních hodinách, ještě před startem hlavního závodu, si atmosféru závodů na kole mohly vyzkoušet děti. Organizátoři pro malé cyklisty přichystali kratší tratě Waterrr Sport dětského poháru úměrné dovednostem dětí jednotlivých věkových kategorií. Možná právě zde si první závody vyzkoušel budoucí mistr světa…

 

V pravé poledne se na trať CEP Královéhradecké 50 vydali závodníci zkušenější. Na trati tvořené dvěma okruhy, která měřila 52 kilometrů, nastoupali 740 metrů převýšení. Ze skupiny favoritů se odpoutala dvojice Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák) a Filip Eberl (Remerx Merida Team Kolín), která společně absolvovala celý závod a o vítězi CEP Královéhradecké 50 tak musel rozhodnout cílový spurt. Ten vyzněl o desetinu sekundy lépe pro domácího Tvrdíka, který tak slavil další vítězství v letošní Cyklomaratontour. Na pódium se díky třetímu místu podíval i Martin Horák (BMC-SAVO Racing), čtvrtý dojel Tomáš Jiránek (Ivar CS – Author Team) a pátý Tomáš Kalojíros (Bauknecht Author). Mezi ženami zvítězila na delší trati Monika Hrušková (Toyota Dolák), která v celkovém pořadí v konkurenci všech mužů obsadila 30. místo!

 

Kratší závod na 26 kilometrů se jel na jeden jediný okruh dlouhý 26 kilometrů, který byl veden převážně po širokých lesních cestách, aby byl sjízdný i pro i ryzí amatéry a hobby jezdce. Vítězně projeli cílem Lukáš Janků (logicky.cz) a Tereza Rudolfová (SK RN Hradec Králové).

Kompletní výsledky najdete na www.sport-base.cz

 

V zázemí závodu u rybníka Biřička postavili své stánky partneři Cyklomaratontour a kromě zakoupení cyklistického zboží si zde návštěvníci mohli dopřát masáž ve stanu ALPA a nebo si v Mercedes-Benz Gold sprints zasoutěžit na stacionárních kolech o další luxusní hodinky od společnosti 4PM - JET SET. Bohaté občerstvení pak závodníci, jejich doprovod i příchozí diváci nalezli ve stanu společnosti Madeta.

 

Další zastávkou letošní Cyklomaratontour je finálový závod CEP Okolozlína, který startuje již tuto neděli 6. října 2013. Ten se v obuvnickém městě uskuteční již popáté. Okolozlína startuje z centra metropole jihovýchodní Moravy a zavede závodníky do krásného prostředí v lesích Přírodního parku Želechovické paseky.

 

Závod tradičně nabídne dvě trasy. Kratší měří 25 kilometrů, delší 45 kilometrů. Obě ale vedou z baťovského města jihovýchodním směrem k proslulému lázeňskému městu Luhačovice a zase zpět. Pojede se členitým terénem s celou řadou líbivých sjezdů a výživných výjezdů v lesích a mezi loukami v krajině valašského rázu. Třešničkou na dortu a odměnou za výkon na trati bude pro závodníky krásný tříkilometrový sjezd okolo zlínské sjezdovky do cíle.

 

Více informací o seriálu, včetně elektronického přihlašování a dalších novinek naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz. Cena startovného je 400 Kč a pro členy MAX1 klubu, jímž se můžete stát jednoduchou registrací na www.MAX1klub.cz, je startovné o 50 korun levnější. Registrací do klubu získáte mimo jiné možnost nakupovat cyklistické zboží se slevou až 50 procent a další zajímavé výhody.

 

CEP Okolozlína bude jistě důstojnou tečkou za celou sezónou a letošním ročníkem seriálu závodů horských kol pro veřejnost Cyklomaratontour.
 

-eventmedia- 

Diskusní fórum pro: "Královéhradecká 50 v paprscích babího léta a pozvánka do Zlína"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |