Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

V Hořicích se pojede Královéhradecká 50

5.10.2012 09:40

Jeden z posledních závodů sezóny horských kol a partnerský závod seriálu Cyklomaratontour bude mít zázemí v areálu autokempu u startu známého motoristického závodu 300 zatáček Gustava Havla.

Bookmark and Share

Královéhradecká 50 letos píše devátý rok své existence. Tradiční maraton, kterým Hořice ožijí v neděli 7. října, nabídne kromě padesátikilometrové trasy také možnost volby tratě poloviční délky.


Město kamenné krásy a sladkých trubiček, které partnerský závod seriálu Cyklomaratontour hostí, se rozkládá na jižním úbočí Hořického chlumu v malebné krajině Podkrkonoší. Ve městě na hranici mezi úrodným Polabím a drsnějším podhůřím nejvyšších českých hor se již po staletí vyrábějí světoznámé hořické trubičky, Hořice proslavila ale i nejstarší sochařsko-kamenickou školou v Evropě a nebo každoročně pořádaný motocyklový závod 300 zatáček Gustava Havla. Právě s tímto závodem je spojen také cyklistický závod Královéhradecká 50, neboť využívá špičkového zázemí určeného původně pro motocyklisty.


Na trať Královéhradecké 50 se mohou vydat jak víkendoví hobby jezdci a rodiny s dětmi, tak i amatérští závodníci a ryzí profesionálové. Trať vede z velké části v lesích na východ od Hořic a je postavena tak, aby byla sjízdná za každého počasí. Babí léto je totiž nevyzpytatelné, a že spadne pár kapek tak není vyloučeno.


Start závodu bude pro letošní rok u Garáží při stoupání k autokempu, tedy asi 300 metrů od zázemí. Účastníci si v přihlášce mohou zvolit buď trasu dlouhou 25 a nebo 50 kilometrů. Cíl závodu pak bude v areálu autokempu u startu známého automobilového závodu 300 zatáček Gustava Havla.


Od 10.00 hodin budou v areálu závodu probíhat závody dětí, v půl jedenácté se na trať vydají účastníci závodu na 50 kilometrů a deset minut po nich i účastníci kratší varianty na 25 kilometrů. Jako partnerský závod Cyklomaratontour je i Královéhradecká 50 ohodnocena body do celkového pořadí seriálu, ale s nižším koeficientem.


Hořický závod je jedním z posledních závodů letošní sezóny a možností stylově se s uplynulou cyklistickou sezónou rozloučit. Babí léto bývá v Podkrkonoší krásné, proto si nenechte Královéhradeckou 50 ujít.


Více informací o závodě včetně elektronické přihlášky naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz

-max1-

Diskusní fórum pro: "V Hořicích se pojede Královéhradecká 50"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |