Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Třetí díl Galaxy série hostí Beskydy

13.6.2014 14:15

Rožnov pod Radhoštěm přivítá 14. června účastníky oblíbené Galaxy Petyša Tour, která je zařazena do Galaxy série 2014. Galaxy Petyša Tour patří k tradičním sportovním akcím, které se konají v samém srdci Moravskoslezských Beskyd již pojedenácté.

Bookmark and Share

Pro cyklisty včetně vyznavačů horských kol je v okolí Rožnova pod Radhoštěm mnoho alternativ na kratší i celodenní trasy. Díky okolním kopcům a malebné přírodě je město skvělým místem pro sportovce obecně. Bikeři, jak se už účastníci předchozích ročníků Galaxy Petyša Tour mohli přesvědčit, si tu přijdou na své, ale za cenu nemalého úsilí. Beskydy zkrátka nikomu nedarují nic zadarmo a co se týče převýšení, je Galaxy Petyša Tour jedním z nejnáročnějších (ne-li vůbec nejnáročnější) zastávkou Galaxy série.


Ano, Petyša je jedním z nejtěžších, ale díky malebnému prostředí Moravskoslezských Beskyd také nejkrásnějších závodů tohoto celoročního seriálu závodů horských kol. Připraveny budou jako tradičně dvě trasy: delší na 54 kilometrů s převýšením 1730 metrů a kratší trať dlouhá 30 kilometrů s převýšením 800 metrů. „Delší trasa bude o pár kilometrů kratší než v předchozích letech, protože v jedné z místních částí Rožnova pod Radhoštěm se staví kanalizace a musíme místo objet,“ informoval o novince za pořadatele Vít Vrána.

 

Závod na 54 kilometrů startuje od kina Panorama v pravé poledne (krátká startuje ve 12.30 hodin). Hned po startu čeká na účastníky delší trasy dvanáctikilometrový výšlap na Velký Javorník, kde bude vypsána tradiční vrcholová prémie. Po sjezdu následuje další náročné stoupání na úpatí Radhoště, sjezd do Bácova a poslední zbytky sil ze závodníků vyždímá stoupání na Búřov.


Na obou trasách zažijí závodníci nefalšovanou krásu beskydské krajiny s malebnými výhledy. V průběhu dne navíc dostanou v rámci doprovodného programu šanci poměřit své síly také děti, pro něž pořadatel uspořádá tradiční závody. Závodníci i příchozí z řad diváků si budou moct také vysoutěžit hodnotné ceny v závodech Galaxy GoldSprint na stacionárních kolech s pevným převodem, které jsou letos součástí vybraných závodů osmidílné Galaxy série.

 

Věcné ceny si můžete s trochou štěstí odnést také z bohaté tomboly, která bude na programu po vyhlášení výsledků závodů. A když už budete vážit cestu do Beskyd, určitě stojí za to navštívit také rožnovský skanzen valašské architektury, který je druhým nejstarším muzeem v přírodě ve střední Evropě.


Více informací na www.galaxy-serie.cz


Tomáš Gladiš

Diskusní fórum pro: "Třetí díl Galaxy série hostí Beskydy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |