Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bike Adventure: souboj na česko-německé hranici

9.7.2014 16:48

Superior Bike Adventure (BA14), nejznámější domácí cyklistický bodovací závod dvojic, přivádí poprvé účastníky tohoto originálního závodu do Českého lesa. Na startu se potkají elitní závodníci z Česka, Rakouska, Švýcarska, Německa, Slovenska, či Maďarska, ale také stovky rekreačních cyklistů. Závod se koná o víkendu 12. - 13. 7. 2014 a jeho centrum je v Hotelu na Pastvinách v Nové Vsi u Přimdy.

Bookmark and Share

Superior Bike Adventure, oblíbená cyklistická akce, která se každým rokem koná v jiné lokalitě, zavítá opět na západ Čech. Letošní ročník proběhne v terénech, které jsou obecně mezi českými bikery poměrně málo známé, o to však atraktivnější. Prostorem závodu budou terény Českého lesa, přičemž některé kontrolní body budou umístěny i na cyklotrasách na německé straně hranice. Závodníci se setkají s pestrou mozaikou hlubokých lesů, rašelinišť, pastvin a opuštěných vesnic v CHKO Český les.

  • Favorité letošního ročníku

Hlavní favority na celkové vítězství v tomto náročném dvoudenním klání budeme hledat mezi českými i zahraničními účastníky. Při neúčasti české reprezentace MTBO, připravující se na SP ve Švédsku patří k největším favoritům obhájci loňského ročníku Tomáš Bezouška a Martin Štěňha z týmu Partner Elit. Mnohem zajímavější souboje můžeme čekat v kategorii MIXů, kde se účastní dvě několikanásobné mistryně světa MTBO - Michaela Gigon z Rakouska a Christine Schaffner ze Švýcarska se svými partnery. Konkurenty jim bezpochyby bude další reprezentační pár z Maďarska Füzy-Marosffy a těšíme se, který český pár do těchto bojů zasáhne. V ženách budou obhajovat loňské vítězství Kristýna Kolínová a Martina Vrbová pod názvem týmu Fúrie prapekelné. Co se kategorie týmů týče, očekáváme souboj mezi Ekonomem Praha, Haven SNS Smržovka, Klokani a Sokol Nusle – Orbis.

  • Superior Bike Adventure – dva dny, ve dvojici, na kole a s mapou

Superior Bike Adventure je bodovací cyklistický závod dvojic, kde si účastníci volí trasu sami podle turistické mapy tak, aby během určeného časového limitu zvládli posbírat co nejvíce bodů z jednotlivých kontrolních stanovišť rozmístěných v prostoru závodu. Jedná se o závod dvouetapový, první den se jede 6 hodin, druhá etapa pak trvá 4 hodiny. Kolik každý závodník najede kilometrů, je tak dáno jeho fyzickou kondicí, ale i strategií, kterou zvolí při práci s mapou a vymýšlení optimální kombinace kontrol. Spokojení jsou bikeři, kteří zvládnou najet i přes 100 km, stejně jako cyklisté, kteří ve stejné době ujedou třeba jen 20 km, ale cestou si dají v hospodě na osvěžení jedno pivo. A jelikož se jedná o závod dvojic (mužských, ženských či smíšených), které se během závodu nesmí rozdělit, veškeré zážitky jejich prožívání v páru ještě násobí.

  • Speciální závod BA Challenge pro nejnáročnější

Součástí BA14 je také speciální vložený závod pro ty nejnáročnější – BA Challenge, při kterém si účastníci vezou s sebou všechno základní vybavení a noc mezi první a druhou etapou tráví na předem neznámém místě, v provizorním tábořišti někde na trase závodu. Této výzvě letos neodolalo 42 dvojic, které se mohou těšit na silné zážitky a romantiku spojenou s pobytem v krásné opuštěné přírodě.

Bike Adventure se během své čtrnáctileté historie stala nejvýznamnější akcí svého druhu v celé Evropě a pravidelně bývá o účast na ní velký zájem. „Věříme, že terény v okolí německo-české hranice účastníky závodu nadchnou a budou se sem v budoucnu rádi vracet,“ připomínají pořadatelé závodu význam akce pro zdejší region. Aktuální informace jsou k dispozici na webové stránce závodu www.bike-adventure.cz.


Michaela Lacigová

Diskusní fórum pro: "Bike Adventure: souboj na česko-německé hranici"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |