Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Karlův běh se vrací na Boží Dar

6.3.2015 08:39

Doma je doma. Proto, k velké radosti skalních příznivců Karlova běh, se letos závod vrací zpět do vesničky Boží Dar. V ulicích malebného horského městečka se dá očekávat čilý ruch lyžníku všeho věku.

Bookmark and Share

Sjedou se zde příznivci úzkých prkýnek, aby prověřili své fyzické i psychické síly v rámci 44. ročníku Karlova běhu České spořitelny. Svojí účastí v závodě zároveň vzdají hold zakladatelům akce, Janu Pravečkovi staršímu a Jiřímu Čáslavskému, kteří se už prohánějí po zasněžených pláních v nebi. Sněhu je v Krušných horách dost, předpověď počasí na víkend ideálně, svátek všech milovníků tradičního českého zimního sportu může začít...

Karlův běh, lyžařský závod pojmenovaný po Karlu IV, je druhým nejstarším závodem jednotlivců na úzkých prkýnkách v Čechách. V uvolněné společenské atmosféře 60. let se zakladatelům Janu Pravečkovi staršímu a Jiřímu Čáslavskému podařilo prosadit nepolitické pojmenování po nejslavnějším českém panovníkovi. Ten je také v logu závodu, přestože v prvních ročnících byl symbolem závodu sněhulák na lyžích s královskou korunou.

 

Za dobu existence závodu brázdila stopy Karlova běhu celá řada československých i českých reprezentantů, ať už bývalých nebo současných. Ve výsledkové listině bychom našli i jména reprezentantů – odchovanců Slovanu Karlovy Vary, který je pořadatelem tohoto závodu. V současné době nejslavnějším vítězem Karlova běhu a tváří seriálu Stopa pro život 2015 je karlovarský odchovanec, medailista OH, vítěz Tour de Ski, Lukáš Bauer a aktuálně samozřejmě stříbrný medailista z MS v klasickém lyžování ve Fallunu.

 

Kromě výše uvedeného návratu zázemí Karlova běhu zpět na Boží Dar je letošní novinku zařazení závodu cyklistů na fatbikách na trase 22 km. Karlův běh je ale samozřejmě hlavně závodem v běhu na lyžích. Na své závody se v sobotu dopoledne mohou těšit děti, podle věku vystartují do různě dlouhých závodů, od 0.5 km až po 12 km trasu. V sobotu v 11 hod startuje také závod volnou technikou na 22 km. Neděle patří klasice a závodníkům v distanci na 42 a 22 km.


Pro ty, kteří si netroufají na závody, ale chtějí to zkusit, je připravená Open jízda zdarma, kde navíc poradí a pomohou s technikou zkušení instruktoři a půjčí vám zdarma i kompletní vybavení. Pro trénink i výuku běžkařských základů je po oba dva dny připraven XC Free Style Park Lukáše Bauera, svěřte jeho instruktorům své ratolesti a za dva dny vám vrátí budoucí adepty na stříbrné medaile!

 

V perfektním zázemí závodu bude stejně jako na ostatních závodech seriálu Stopa pro život k dispozici DEPO Kooperativy s Bezpečnou zónou k úschovně lyží a oblečení, příjemně vytopené převlékárna, Ski servis České spořitelny se základním ošetřením lyží zdarma, za poplatek profi máza v XC Free Style parku Lukáše Bauera nebo možnost testování lyží Rossignol. Po celodenním závodění nebo rodinném výletu přijde určitě vhod velký vytápěný stan s výborným cateringem.

 

Základní informace


Místo startu / cíle / prezence: Boží Dar
Registrace a prezence: pátek 6. 3. 16:00 - 20:00, sobota a neděle 7.-8.3 7:30 - 9:00,
Závody: 22 / 42 km klasicky, 22 km volně a na sněžných kolech, dětské závody
Starty: 7. 3. 10:00 dětské závody, 11:00 ski volně, 12:00 sněžná kola, 8. 3. 10:00 ski klasika 42 km, 10:30 ski klasika 22 km
 

Více informací: www.stopaprozivot.cz

Martina K. Ptáková


 

Diskusní fórum pro: "Karlův běh se vrací na Boží Dar"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |