Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Karlův běh na plný plyn!

15.3.2016 14:26

Na Božím Daru proběhl v sobotu 12.3. poslední závod seriálu Stopa pro život, který tak ukončil zimní závodní sezonu u nás v Krušných Horách. Jednalo se o termín již jednou přeložený a ani tentokrát to se sněhem nebyla žádná velká hitparáda.

Bookmark and Share

Přesto se pořadatelům podařilo upravit zdejší asi největší lákadlo tak zvanou Ježíškovu cestu.

V sobotu startoval závod volnou technikou na jedno a dvě  kola resp. 13 a 22 km a také závod fatbiků na 22 km. V neděli na účastníky naopak čekala tři kola klasickou technikou.
 

Jak to na zamlženém Božím Daru vypadalo se můžete podívat zde:


Loni jsem si ozkoušel tlusťocha na sněhu a musím říci, že mě to děsně bavilo. Nicméně se pořád kloním spíše k názoru, že v zimě si má cyklista spíše posílit hluboký stabilizační systém a obecně všechny přes léto zanedbávané svaly. Zkrátka, přihlásil jsem se na 22 km volnou technikou.


Taktiku na nadcházející závod jsme s budoucí vítězkou dlouhé tratě v kat 30-39 let a vicemistrem kat. Fatbike rozebírali velmi důkladně na baru do pozdních ranních hodin. Takže jsem si před startem málem nasadil opačně boty. Ještě, že mě kolegové obuli! Číslo jsem si bohužel oblékal sám, takže jsem na start sobotního závodu vyrazil jako jediný s číslem na závod nedělní. Nicméně to mě nezastavilo a držel jsem se taktických pokynů domluvených nad ránem v baru - jedeme bomby! Na zdraví!


Jet bomby při hromadném startu bez VIP lajny se záhy ukázalo, jako poměrně záludný úkol. Snažil jsem se prosoupažit skrz masu pomalejších závodníků a zároveň nezpůsobit předjížděným úhonu na těle při šermování holemi. Po nějakých deseti minutách už jsem okolo sebe měl prostor i na zapojení nohou a ruce si konečně mohly trochu ulevit.

 

Zhruba na 5. km mi došlo, že jestli pojedu ještě chvíli dle taktických pokynů - bomby! Drž tam plnej plyn atd. kterými jsme se před pár hodinami častovali - skončí pro mě závod mnohem dříve než po 22 km. Obezřetně jsem stáhnul nohu z plynu a nechal jenom bublat svůj diesel na 2000 otáčkách. I tak jsem se asi i díky půjčeným testovacím lyžím posunoval v pelotonu vzhůru a než jsem se nadál supěl jsem v posledním stoupání do cíle. Výsledný čas 1h 16min 20s sice není žádný zázrak, ale stejně jsem toho měl dost :)


Kompletní výsledky jsou zde »

Musím říci, že trať byla na tu sněhovou bídu, co v Krušných Horách panuje, velmi slušná. Celkově organizace je na velmi profesionální úrovni ať už se jedná o zázemí, doprovodný program nebo gastroservis v cíli  (ta čočka mě fakt potěšila). Příští rok snad Pán Bůh dá a pustí sněžná děla již v prosinci a nebude s nadílkou tolik šetřit.

 

Jindra Volný

foto: www.stopaprozivot.cz

Diskusní fórum pro: "Karlův běh na plný plyn!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |