Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Karlův běh na plný plyn

15.2.2017 09:03

Na Božím Daru v Krušných Horách proběhl v sobotu 11.2. další závod volnou technikou a fat biků seriálu Stopa pro život zvaný Karlův Běh. Tento rok se pořadatelům podařilo připravit, díky výborným sněhovým podmínkám, nádhernou trať vedoucí z Božího Daru kolem rašeliniště a Špičáku na takzvanou Barboru a závodní skatovou tratí zpět do centra Božího Daru.

Bookmark and Share

Sněhové podmínky byly sice ideální, zato počasí nám příliš nepřálo a slunce se ne a ne prodrat skrz mlhomraky válející se všude kolem nás. Ještě že jsem místní a na start jsem sice se zpožděním, ale i tak trefil i v té bílé tmě. Zbylo na mě nepopulární místo na konci startovního pole, z kterého jsem stěží viděl startovní bránu.


Dle pokynů pořadatele jsme první kilometr jeli soupaž v několika paralelně natažených stopách, kvůli zvýšení bezpečnosti, ale i tak jsem viděl mnoho pádů a zlomených karbonových holí. Snažil jsem se propracovávat dopředu, ale co na plat, moc to nešlo. Předjet vláček např. osmi a více skateujících závodníků soupaží ve stopě je pěkná dřina. Chvílemi jsem měl pocit, že by bylo rozumnější se poslušně zařadit do toho vláčku a tak dojet až do cíle.


Jednoduše řečeno jsem to totálně zvoral. Místo abych si vystál kvalitní startovní pozici, jsem se špuntoval vzadu a hudroval, že mi nikdo nechce uhnout.... Stopa, stopa, zleva, zprava, já bych Vás z dovolením jenom tady předjel atd. nefungovalo. Nefungovalo nic. A stopa na soupaž byla zoufale pomalá a hrozně vysilující.


Nakonec jsem na cca 10. km vzdal snahu o nějaké pěkné umístění a rozhodl se užít si krásnou trať a výhledy přes sklenici mléka na Krušné hory (ale vím, že za tou mlhou jsou). Cílovou čáru jsem překonal v čase 1:09 a ztrátou skoro 12 min na vítězného Jakuba Sikoru.
Kompletní výsledky závodu volnou technikou na 22 km jsou zde

Předloni jsem si ozkoušel tlusťocha (fat bike), loni a letos 22 km volnou a už dnes vím, že příští rok pojedu opět fat bike, kde je méně startujících a více prostoru pro předjíždění. No a nebo prostě jenom budu na běžkách včas na startu :)


Pořadatelé Stopy pro život u nás v Krušných Horách opět prokázali, že umí uspořádat závody na perfektní úrovni. Zázemí v cíli, občerstvení na trati, značení trati, parkovaní, gastroservice (tentokrát mě moc potěšili nudle s mákem) atd. z mého pohledu perfektní
 

Jindra Volný

Diskusní fórum pro: "Karlův běh na plný plyn"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |