Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kamenický MTB maraton vstupuje do druhé desítky

4.6.2015 13:46

V sobotu 27. června 2015 se pojede v Kamenici nad Lipou (okres Pelhřimov) již 11. ročník MTB maratonu a hobby závodu, který v posledních letech nese název CANNONDADLE JURIS REAL MTB MARATON O pohár starosty města Kamenice nad Lipou.

Bookmark and Share

V posledních letech se na startu prezentovalo vždy více než 650 cyklistů, kteří se vcelku rovnoměrně rozdělili na ty, jejichž touhou bylo absolvovat MTB maraton v délce 56 km s převýšením 870 m a na ty, kteří si troufnou na hobby závod délce 27,5 km s převýšením 340 m.

 

Maraton není součástí žádné série, pouze spolupracuje s rakouskými organizátory Granitbeisser MTB Maratonu v St. Georgen am Walde a na startu v Kamenici nad Lipou se každý rok prezentuje cca 40 rakouských bikerů. Kamenický maraton si jde již od prvního ročníku svojí vlastní cestou. Chce co nejlépe naplňovat základní myšlenku, kterou je sport, zdraví, rodina, zábava. Chce být něčím trochu víc, než jen cyklistickým závodem. Vyhledávají jej jak hobby účastníci, tak česká cyklistická elita (Jan Škarnitzl, Ondřej Fojtík, Jan Hruška, Jan Fojtík, Martin Horák, Martin Stošek a další).


A tak na účastníky maratonu čeká středně těžká trať, jejíž určitou specialitou je prudké střídání směrů i povrchů. Hobby závod je veden na pohodové trase, kde pouze v úvodní části je několik náročnějších úseků. Obě trasy startují na náměstí před kamenickým zámkem a pouze minimálním způsobem se dotýkají komunikací s běžným provozem. Závěrečné části obou tratí vedou pouze terénem.


Zvláštností závodu je, že se stal součástí Slavností města Kamenice nad Lipou, a tak v cíli na Městském stadionu Vlasty Buriana bude kromě občerstvení připravena řada atrakcí pro děti a velmi bohatý kulturní program. Ještě před vyhlášením výsledků vystoupí kapela DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND a po vyhlášení KOBLÍŽCI a na ně naváže IVAN HLAS.

Důkazem atraktivnosti CANNONDALE JURIS REAL MTB MARATONU v Kamenici nad Lipou je neustále se zvyšující počet startujících. Pořadatelé kladou důraz na kvalitní zabezpečení celého závodu (dobré značení, péče o účastníky, kvalitní občerstvení, mytí kol, místa pro odpočinek po závodě). Kamenický závod má patrně rekordní počet kategorií: maratonci jsou rozděleni do 12 kategorií (po pěti letech), hobby závod má od letoška 8 kategorií včetně dvou „dětských“, kdy účastníci jedou s doprovodem dospělé osoby.


Nezaujatý účastník, který trať absolvoval poprvé se svěřil se svými pocity: Byl to příjemný zážitek, žádný extrém v dobrém i špatném, klasická Vysočina s občasnými nádhernými výhledy na zvlněnou krajinu a hustými lesy v jiných místech. Spíše rychlý než technický, takový je Kamenický maraton. Technické zážitky na něm nehledejte, všechny ostatní pak očekávejte.


Vše podstatné na www.mtbkamenicenl.cz

Jiří Soukup
hl. pořadatel

Diskusní fórum pro: "Kamenický MTB maraton vstupuje do druhé desítky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu