Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Unhošť – Křivoklát: Benefiční cyklistika pro každého

3.9.2015 13:55

Cyklisté vyrazí tuto neděli 6.9. z Unhoště na Křivoklát a zpět, aby se utkali o titul nejlepšího vrchaře a tituly mistrů Unie amatérských cyklistů ve všech kategoriích. Kromě toho je připravena Fitness jízda pro každého a dětské závody horských kol u Bulhara v Unhošti.

Bookmark and Share

Na akci budete mít možnost setkat se i s mladou ultra bikerkou Markétou Peggy Marvanovou. Peggy ani po vyčerpávajícím závodě Tour Divide, který před časem úspěšně dojela, nedá kolu chvíli pokoj Nejezdí totiž jen pro potěchu či fyzický relax, ale chce svými výkony pomáhat i ostatním. Aktuálně se Peggy snaží pomoci 11-leté Daniele Málkové (Dáje) trpící myopatií a získat pro ni dostatek financí k zakoupení speciálního dvojkola. Sbírku zahájila startem na nejdelším nezabezpečeném závodě horských kol na světě Tour Divide Race (4418 km), který dokázala během 21 dní, 9 hodin a 10 minut úspěšně pokořit a zdolat jako jediná česká dámská účastnice.

 

Do velké výzvy se nadšená ultra bikerka pustila i díky podpoře české pobočky Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), která pomáhá dětem a mladým lidem rozvíjet svůj talent a plnit osobní ambice prostřednictvím programu, ve kterém si volí vybrané aktivity a k nim si stanovují cíle.

 

S Peggy se můžete setkat ještě před startem v rámci její autogramiády, která bude probíhat od 9:30 ve startovacím prostoru na louce u Bulharu. Peggy a její sbírku pro Dáju můžete podpořit příspěvkem zde ».

 

Celá akce je pořádána jako charitativní a výtěžek ze startovného půjde na podporu sociálně znevýhodněných dětí s cílem je zvýšit jejich sebevědomí, naučit je zodpovědnosti a zlepšit jejich integraci do společnosti. Nezisková organizace Ano, ano ve svých projektech spolupracuje celkem se 6 dětskými domovy a s každým zapojeným dítětem se pracuje individuálně a díky zpětné vazbě je i s pomocí jeho sponzorů vedeno k rozvoji sebevědomí, cílevědomosti a zodpovědnosti. Vybrané děti jsou v rámci rozvoje svého sebevědomí zapojovány i do prestižního vzdělávacího mezinárodního programu pro mládež Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, ve kterém usilují o splnění svých zvolených cílů v jednotlivých odvětvích - Sportovní aktivita, Dovednost, Dobrovolnictví a Dobrodružná expedice.

 

Sportovní cyklistický den se koná za podpory zástupců města Unhošť v čele s paní starostkou Ivetou Koulovou a ve spolupráci s předsedkyní sportovní a kulturní komise Janou Machovou a dětským domovem Unhošť vedeným panem ředitelem Jiřím Beránkem. Celá benefiční akce je pořádána v rámci projektu Sport pomáhá neziskovou organizací Ano, ano díky podpoře dobrovolníků, dárců, partnerů, Unhoštských občanů a cyklistického klubu Vinohradské šlapky.

 

Více informací nalezněte na www.sportpomaha.org

Diskusní fórum pro: "Unhošť – Křivoklát: Benefiční cyklistika pro každého"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |