Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rybákův slídil na Českomoravské vrchovině

15.8.2016 14:45

Srdečně Vás zveme na osmý ročník závodu Rybákův slídil, který se koná v sobotu 20. srpna 2016 v 10 hodin se startem a cílem v rekreačním středisku Želivka na Vysočině. Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic s časovým limitem 6 hodin.

Bookmark and Share

Jedná se o orientační závod pro širokou veřejnost, kdy jsou v okolí startu rozmístěny kontroly ohodnocené různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů z navštívených kontrol. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Máme pro Vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro „oživení“ kontrol jsme pro Vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád Vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů „pouze“ najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na Vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte dvě turistické mapy SHOCart v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a jejich bodovým ohodnocením.
 
Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě Českomoravské vrchoviny (do 15 km vzdušnou čarou od Humpolce). Během závodu se podíváte se do pěkných a opuštěných lesů u Humpolce, k vodní nádrži Sedlice a Vřesník, k lomům u Lipnice nad Sázavou a na mnohá další zajímavá místa. O členitou krajinu letos nebude nouze. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody, začátečníci a romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s menším převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát. Závod je tedy vhodný pro každého kdo jezdí rád na kole a chce si zkusit orientaci s turistickou mapou. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na Vaší předpokládané trase je přes 650 m n.m. a nejnižší pod 420 m n.m. Vyznavači sjezdů a stoupání si tak mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 100 m nebude těžké najít).

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 12 závodů konajících se na území celé naší krásné republiky. Další specialitou závodu je kategorie BB (blondýna – blondýna) nad rámec standardních kategorií.
 
Centrum závodu současně se startem a cílem je situováno v rekreačním středisku Želivka přímo u řeky Želivky vzdáleně od ostatní civilizace. V centru můžete pobýt celý víkend a projet se na kole i v neděli.

Přihlášky přijímáme do 18. srpna se startovným 444 Kč a dále také na startu. On line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.cz.

Přijeďte se projet na konec prázdnin do krásné přírody Českomoravské vrchoviny!

Budeme se na Vás těšit na startu!

Lukáš Novák a AC SAKÉ KATEŘINKY

Diskusní fórum pro: "Rybákův slídil na Českomoravské vrchovině"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |