Cykloserver.cz

Aktuality

10. ročník Tour de Brdy

3.10.2016 14:52

10. ročník Tour de Brdy - Velká cena obce Strašice 7. závěrečný závod Galaxy série 2016 se jel za rekordní účasti 441 závodníků.

Bookmark and Share

Na trati 67 km odjel z pelotonu nejdříve sparťan Petr Malán a Vojtěch Sedláček z CK Příbram Fany Gastro, které po dostihnutí nahradil další závodník Sparty Vojtěch Jonáš. Ve stoupání z Obecnice na 25. km byl Vojtěch dostižen a na vrcholu stoupání se podařilo odjet dvojici Denis Rugovac a Tomáš Kalojíros. Dvojice získala náskok okolo 1 minuty na stíhající sedmičku závodníků.

30. km, 1. Lukáš Blažek

Okolo Padrťských rybníků zaútočil z pelotonu Tomáš Kohout z Dukly Praha, ale měl v následujícím šotolinovém úseku okolo Kolvína defekt. Čelní dvojice měla již náskok okolo 2 minut, když 10 km před cílem měl defekt i Denis Rugovac. Denis na píchlém kole jel 4 km než se mu podařilo najít přihlížejícího diváka u trati, který mu půjčil svoje zadní kolo. Malý náskok před pronásledovateli se mu podařilo uhájit až do cíle a obsadil celkově 2. místo za Tomášem Kalojírosem. Spurt o 3. místo vyhrál Václav Viktorin před Ladislavem Fabišovským.

Ve společním závodě silničářů a bikerů přijel na prvním místě mezi bikery Lukáš Smola  /Galaxy CykloŠvec/ celkově na 10. místě, který vyhrál celkově Galaxy sérii 2016 v kategorii mužů 19 -29 let. Kategorii žen na 67 km vyhrála Hana Doležalová AC SPARTA PRAHA 2:01:34 h.

Lukáš Smola

Na krátké trati 30 km zvítězil junior Lukáš Blažek z týmu Nilfisk pro cycling v čase 57:57min. Kategorii žen na 30 km vyhrála Eva Kornalíková /Galaxy Cyklošvec/ 1:12:07 h

Kategorii mladších žáků na 30 km vyhrál Matouš Rubáš /AC SPARTA Praha/ 1:16:30 h kategorii starších žáků na 30 km vyhrál Jan Vondráček /CK Příbram Fany Gastro/ 1:08:34