Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

HVĚZDA JIHU: Postavte se 4denní MTB výzvě v Polsku

27.1.2017 08:53

Každý, kdo hledá nové cyklistické výzvy, by se měl zúčastnit Hvězdy jihu: 4denního cyklistického etapového závodu, který se v červenci koná v Polsku. Závod vede po dříve neobjevených trasách, které pro cyklisty připravil jeden z nejlepších polských cyklistů - Cezary Zamana.

Bookmark and Share

 

Pokud se někdo rozhodne zorganizovat zcela novou MTB událost, navíc v tak horkém období, kterým je prostředek léta, musí mít hodně co nabídnout. Je tomu tak právě s Hvězdou jihu, organizovanou blízko česko-polské hranice? Čím nás k sobě chtějí nalákat kolegové cyklisté z Polska?

Tak blízko, a přece tak daleko…


Hvězda jihu proběhne ve dnech od 13. do 16. července na 3 místech ležících v oblasti Malopolska. Účastníci budou závodit na území obcí Stryszawa, Maków Podhalański a Zawoja. Všechny leží přibližně 100 kilometrů od česko-polského hraničního přechodu v Těšíně. Terén, na kterém proběhne Hvězda jihu, se nachází ve stínu Babí hory - legendárního polského štítu, který je jedním z nejzajímavějších míst v zemi našich sousedů. Jeho dosažení je nepochybně důvodem k hrdosti, a to s ohledem na náročný přístup a dlouhé trati. Je možné tam také narazit na medvědy a vlky. O samotné Babí hoře a místech, na která nás zve Cezary Zamana, koluje mnoho legend a pověstí, díky nimž získává tato stále málo objevená krajina ještě zajímavější ráz.

Mnoho zajímavostí...


Hvězda jihu přináší příjemnou změnu, připomínající námi tak oblíbený závan čerstvého vzduchu. Závodit budeme na 4 nových trasách (časovka + 3 klasické etapy), které speciálně pro tento závod osobně připravil Cezary Zamana, cyklistický mistr Polska a vítěz Tour de Pologne nebo Critérium du Dauphiné. Dnes se zabývá organizací cyklistických závodů, mj. také největšího seriálu Mazovia MTB Marathon. „Chtěl jsem, aby trasy Hvězdy jihu utkvěly účastníkům závodu v paměti. Proto jsem vsadil na různorodost: budou tam dlouhá stoupání do více jak 1000 m n. m., ale také náročné a rychlé sjezdy. Nebudou chybět také dechberoucí výhledy na polské hory, po kterých bude nutné se rychle soustředit na sjezd, aby závodníci během downhillu nevypadli z trasy“ - slibuje Cezary Zamana.


...ale také mnoho výzev


Soustředění však bude nezbytné od prvního do posledního kilometru závodu. Závod začíná 7km časovkou, ideální pro rozehřátí svalů a ověření vlastních schopností. Značnou část úvodní etapy bude tvořit náročné stoupání. Druhá etapa v obci Stryszawa zahrnuje převýšení dosahující 2 200 metrů, v tom až pět velmi náročných stoupání, z nichž jedno vede na vrchol hory Jałowiec (1 100 m n. m.). Třetí etapa v obci Zawoja, i přesto, že je nejkratší (Pro 36 km, ½ Pro 27 km), bude vyžadovat překonání více jak 1 340 metrů prudkého stoupání. Finální, čtvrtá etapa v obci Maków Podhalański, představuje téměř 2 000 metrů převýšení, zpestřených majestátními výhledy na nejvyšší polské hory. Největší dominantou etapy - a možná i celého závodu - bude poslední sjezd s klesáním až 25 % po volném kamení. Možná právě v této divoké části závodu proběhnou boje o vítězství.


„Cyklistům život neusnadní ani počasí. Babí hora a její okolí se vyznačuje nepředvídatelnými a náhlými změnami: vedro se střídá s prudkými dešti a bouřkami. V loňském roce účastníci závodu bojovali s extrémními atmosférickými podmínkami“ - upozorňuje Cezary Zamana.Cyklistická nespoutanost


Závod se skládá ze 4 etap. Každá z nich bude dostupná ve dvou variantách: Pro (čili delší a náročnější) a ½ Pro (snazší). Pro usnadnění dokončení Hvězdy jihu bude možné volit variantu na trati, během jízdy. Organizátoři připravili na každý den závodu také řadu doplňkových akcí. „Pod Babí horu chceme pozvat cyklisty a jejich známé, přátele a celé rodiny. Děti budou soutěžit v minizávodech a bavit se pod dohledem profesionálních animátorů. Připravujeme dokonce vyjížďky na koních ze spřátelené stáje. To vše samozřejmě zdarma“ - prohlašuje Cezary Zamana.

Navíc bude možné díky spolupráci s místními úřady ochutnat regionální, unikátní potraviny a pochoutky a seznámit se s místní kulturou a tradicemi. K boji budou povzbuzovat mj. místní soubory.Vyplatí se to?


Za startovací balíček Hvězdy jihu zaplatíte 350 PLN (pokud podáte přihlášku do 1. března) nebo 400 PLN (do 1. června). Tato částka zahrnuje 4 dny plné závodů, teplá regenerační jídla každý den, občerstvení a nápoje v bufetech na každé etapě. V cyklistickém městečku bude možné využít také služeb bezplatného servisu. Jako bonus obdržíte tričko Hvězdy jihu z limitované edice, a za dokončení závodu - zlatou, hvězdnou medaili.


Ceny ubytování nejsou vysoké - za jednu noc se pohybují kolem 30 PLN na osobu. Lze také využít nabídky nejvýše položeného polského hotelu - Beskydského Ráje, garantujícího luxusní podmínky a možnost plné regenerace po každé etapě.


Pro koho je určena Hvězda jihu?

„Připravil jsem závod s myšlenkou na náročné cyklisty, kteří se nebojí výzev a hledají nové zážitky. Chtěl bych, aby se na startu objevili závodníci připravení odhalovat dříve nepoznané trasy. Tací, kteří si chtějí plně vychutnat nespoutanost MTB jízdy“ - prozrazuje Cezary Zamana, se kterým bude možné se osobně setkat na startu každé etapy Hvězdy jihu.

 

Více se o závodě dočtete v polštině či angličtině na stránkách závodu nebo na facebooku.

Diskusní fórum pro: "HVĚZDA JIHU: Postavte se 4denní MTB výzvě v Polsku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |