Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Třeboňské cyklovýlety pro celou rodinu

22.8.2017 12:47

Pokud hledáte místo s hustou sítí cyklistických tras a nenáročným, spíše rovinatým terénem, které se zároveň může pochlubit množstvím krásných výletních cílů, bude pro vás malebné Třeboňsko jako stvořené. Na své si zde přijdou nejen rodiny toužící po klidných trasách, které bez problémů zvládnou i děti, ale také zkušení cyklisté. Zdejší rozmanitý terén totiž nabízí pro každého něco.

Bookmark and Share

Třeboň jako ideální výchozí bod pro poznávání Třeboňska


Pokud se rozhodnete pro cyklotoulky krásným Třeboňskem, ideálním výchozím bodem se pro vás určitě stane půvabná Třeboň. Ta je sama o sobě krásným místem a oblíbeným cílem řady turistů. Nacházejí se zde totiž vyhledávané lázně i celá řada krásných míst a památek, z nichž za zmínku stojí například zámek s barokní kašnou a zámeckým parkem, renesanční budova radnice, augustiánský klášter, Vratislavský dům či největší český rybník Rožmberk.

Třeboňský zámek

 

Okolím Třeboně poté prochází celá řada cyklistických a naučných tras vedoucích na ta nejkrásnější místa CHKO Třeboňsko. Stále zde vznikají nové cyklotrasy, takže se určitě vyplatí i opakovaná návštěva této malebné oblasti. V Třeboni navíc můžete najít i velmi příjemné ubytování, které vám zajistí potřebný odpočinek po náročném dni stráveném v sedle kola. Podívejte se na nabídku ubytování s Hotel.cz. Na internetových stránkách tohoto ubytovacího portálu naleznete kompletní nabídku třeboňských hotelů a penzionů. Každé ubytovací zařízení je zde představeno v podrobném popisku, který je doplněn reálnými fotografiemi pokojů a dalších prostor. S výběrem vám poté pomohou i hodnocení hostů ubytovaných před vámi. S těmito informacemi si velmi snadno a rychle vyberete to nejlepší možné ubytování v krásné Třeboni.

Třeboňské náměstí


Třeboňskem na kole


Krajinu rybníků nejlépe poznáte při absolvování některé z cyklistických naučných stezek. K těm nejznámějším a nejoblíbenějším bezesporu patří stezka “Okolo Třeboně”. Jedná se o uzavřený okruh dlouhý 39 kilometrů, který je tvořen 22 zastávkami s informačními tabulemi. Jejich úkolem je seznámit návštěvníky s třeboňskou krajinou a jejími zvířecími obyvateli i s historií oblasti. Stezka začíná na hrázi rybníka Svět a končí před městskými branami Třeboně.

 

U rybníka Svět poté začíná i druhá oblíbená cyklostezka známá pod označením “Naučná stezka Rožmberk”. Ta, jak již její název napovídá, vede právě kolem největšího českého rybníka a končí v obci Stará Hlína, z níž se po napojení na stezku "Okolo Třeboně" dostanete zpět do města. Celková délka trasy činí 22 kilometrů a mezi její nejkrásnější úseky patří prohlídka hráze rybníka.

Rybník Rožmberk

 

Pokud se budete chtít seznámit s historií Třeboně, můžete absolvovat cyklotrasu “Rožmberské dědictví” procházející městem, která je součástí stezek Greenways vedoucích z Prahy do Vídně.

 

Přímo pro děti je poté určen tzv. “borůvkový cyklookruh” začínající v 15 kilometrů vzdálených Borovanech. Jedná se o 28 kilometrů dlouhý okruh, během jehož absolvování děti získávají razítka. Dostanou je na předem určených zastávkách a v místních hostincích označených v mapce, kterou obdrží před startem. Během cesty se vy i vaše děti seznámíte s místními pověstmi, prohlédnete si Památník Jana Žižky z Trocnova a navštívíte i soukromý Park exotických zvířat. Uvidíte sami, že Třeboňsko si vaše děti rychle zamilují. A vám jistě nezbude, než s nimi souhlasit.


 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Třeboňské cyklovýlety pro celou rodinu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |