Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Projeďte se na kole Českou Kanadou

14.9.2020 08:00

Když se podzim vydaří, byla by škoda sedět doma. Vemte kolo a vyrazte se toulat Českou Kanadou, která vám v tomto ročním období učaruje.

Bookmark and Share

Oblast České Kanady se rozkládá při východním okraji jižních Čech. Nejkrásnější je poznávat území, které tvoří trojúhelník mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak na kole. Jen tak totiž můžete při pobytu v jižních Čechách docenit přírodní bohatsví a zajímavou krajinu nedaleko rakouských hranic.


Územím prochází cyklotrasa č. 16 Greenways Praha - Vídeň. Nejkrásnějším úsekem je prý cesta z Nové Bystřice k Landštejnu, kde můžete obdivovat uctihodnou zříceninu hradu Landštejn, jeden z hlavních turistických cílů celé oblasti. Dál po stezce na Vídeň pokračovat nemusíte, v okolí je spousty lákadel a penziony v jižních Čechách se postarají o vaše pohodlí. Navštívit můžete i města Jindřichův Hradec, Dačice či malebné Slavonice s renesančními domy v centru.


Zajímavá je i trasa z Nové Bystřice do Třeboně. Třeboň je cyklistickou Mekkou a v okolí najdete mnoho cyklotras různých obtížností. Pobyt na Třeboňsku spojte se odpočinkem v lázních nebo s ochutnávkou specialit z ryb z místních rybníků.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Projeďte se na kole Českou Kanadou"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |