Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Stavařská tisícovka – závod se srdíčkem

19.6.2018 16:05

Stavařská tisícovka, memoriál Edy Rady, již v názvu skrývá několik indicií. Pořádá ji Střední průmyslová škola stavební ve Valašském Meziříčí, převýšení je pěkných 100 metrů na 33 km v hlavní kategorii a je to především vzpomínka na kamaráda a velkého cyklistu Edu Radu. Letošní sedmý ročník připadl na 2.6.

Bookmark and Share

Na start se letos postavila opět přes 100 závodníků, různých výkonností a věků. Je škoda, že o tak kvalitní a pěkný závod s neskutečným servisem není větší zájem. V ceně startovného (50 až max. 200 Kč) je kvalitní termotriko, jídlo, pití a v tombole pro každého cena, atmosféra příjemně domácí.

 

Trasa se jede na čtyřech osmikilometrových okruzích. Každý okruh skýtá 250 metrů převýšení vzhůru a samozřejmě krásné velmi hravé sjezdy směrem dolů. Mladší kategorie či ženy pak mají okruhů méně, ale i tak je prověří v každém okruhu dvě velmi prudká stoupání po tzv. panelovce a nad hospodou Na kraji lesa.

V 10 hodin do závodníků u Stavební školy šlehl startovní výstřel. A do závodníků opravdu jako když střelí.  I když jsem někde v třetině startovního pole, ihned se propadám dozadu. Od začátku se stoupá městem až ke zmíněné panelovce. Ve startovním poli to vypadá jak v osudí šťastných 10. Zejména mladší ročníky mě převálcují ihned v úvodu a já se propadáme téměř na konec startovního pole. Po 500 metrech se pořadí rychle mění a já  již vydatně předjíždím. Další předjíždění mě čeká ve zmíněných nejprudších pasážích, někteří dokonce po úvodním spurtu tlačí. Zde si už každý najde svou pozici v pelotonu a do konce závodu se pořadí příliš nemění.  Vepředu si Pavel Skalický a Karel Hartl jedou svůj vlastní závod. Ostatně každý si vyhraje tu svou kategorii, Karel je celkově o něco rychlejší.

Po výjezdu na sjezdovku ve Veselé pak následují krásné lesní pasáže. Úzké průjezdy, ostré zatáčky ve smyku i technické úseky s kořeny. Odpočívat není kde. Sotva se vyjede z lesa, začínají prudká stoupání. Teplota brzy olizuje třicítku, ale většina úseků je naštěstí schovaná v lese. Nad panelovkou navíc místní polévají cyklisty vodou. Tento závod jedu strategicky, v klidu. Ve středu startuji na Loudání. Po asi hodině a půl zalit potem a solí naposled projíždím pod obloukem a jdu se kochat výhledy do Rožnovské brázdy a na Radhošť.
Výsledkový servis a další info »
 

Celkovou příjemnou atmosféru vyladí ještě zajímavé ceny v hospůdce: pivko za 15 a půllitr kofoly za 10. Občas se přežene lokální bouřka, to ale žízeň nezkazí. K jídlu se podává výborný těstovinový salát nebo půlka místního frgálu. Rozhodně velké díky „Stavebce“ za kvalitně zorganizovanou akci a obětavost učitelů i studentů obětovat sobotu pro tento krásný závod.
 

Tonda Liebel

Diskusní fórum pro: "Stavařská tisícovka – závod se srdíčkem"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu