Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vysočina Arena Tour nabídne bohatý celovíkendový program pro děti, rodiny i závodníky na MTB či gravel bikách

7.8.2018 12:23

Přijměte pozvánku na druhou celovíkendovou akci letošního ročníku seriálu Kolo pro život v Novém Městě na Moravě, kterou bude od pátku do neděle doprovázet 3. ročník cyklistického veletrhu Test & Expo a v sobotu a neděli partnerský závod na gravel bikách, který si budou ale moci vyzkoušet i zájemci na klasických horských kolech.

Bookmark and Share

Desátý závod termínové listiny Kolo pro život 2018 nabídne letní cyklistický fesťák ve slavné novoměstské Areně. Pro jednu ze svých nejzajímavějších lokalit si seriál zvolil nové atraktivnější prázdninové datum. K organizátorům bikerských závodů pro celou rodinu se také již potřetí připojili ostřílení pořadatelé cyklistického veletrhu a dali dohromady víkend doslova nabitý sportovními zážitky pro návštěvníky všech věkových kategorií. Novinkou KPŽ na Vysočině je možnost zapojit se do nezávodní Fitness jízdy po oba víkendové dny, dětské závody ČT :D Junior Trophy se jedou v NMNM premiérově jako mistrovský závod. V rámci veletrhu Test & Expo 2018 budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a otestovat novinky z kolekcí 2018/2019 předních cyklistických značek.

Sobotní závodní program patří tradičním maratonům Kola pro život na 30 km (trasa C) a 50 km (trasa B). Obě vzdálenosti se letos pojedou po stejných tratích jako loni. Účastníky provedou nejatraktivnějšími místy Žďárských Vrchů, jako jsou Žákova hora, nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.), okolí Medlovského rybníka a samozřejmě technickými úseky v okolí Vysočina Areny známými ze závodu světového poháru horských kol. Užijete si dosyta různé povrchy tratí v poklidné krajině Vysočiny, premiérově v prázdninových dnech vrcholícího léta.

Ještě před startem hlavních kategorií v 10:00 na svoji dětskou 16 km dlouhou maratonskou trasu vyrazí mládež (8 - 16 let) v ČD Cargo Junior Trophy Marathonu. Po startech B (v 11:00) a C (v 12:00), kdykoliv mezi 12:15 – 13:15 šlápnou do pedálů účastníci pohodové nezávodní Fitness jízdy na trase D a mohou si dokonce nově vybrat ze dvou délek tras 12 km nebo 20 km. Večer bude patřit zájemcům o prolog na gravel či klasických MTB kolech ve zvláštní kategorii.

Nedělní program otevřou od 9:00 děti. V bezprostřední blízkosti areálu se uskuteční další díl dětského cyklistického seriálu ČT Déčko Junior Trophy pro děti od 0 – 13 let. Boje budou dramatické, protože závod se jede poprvé jako mistrovský dvojboj v klasických závodech a sjezdu, a právě za tento závod získají větší počet bodů, než na ostatních závodech „Jétéčka“. Společně s Junior Trophy v 9:00 odstartuje partnerský závod KPŽ - Gravel Blinduro Vysočina na 50 km, který bude na trati kombinovat asfaltové úseky s lehčím terénem. Závod se pojede formou měřených segmentů a transferů mezi nimi. Více o závodě ►
Zájemci o účast, kteří nevlastní „kola s berany“, budou moci na stejnou trať vyrazit i na horských kolech.

Také v neděli mají malí bikeři společně s rodiči a kamarády nebo s dalšími pohodáři možnost zapojit se do nezávodní vyjížďky pro radost na trase trase D - Fitness jízdě (12/20 km). Zvolit si mohou mezi dvěma variantami trasy podle toho, jak silní se budou cítit. Trasa měří 20 km (s možností kratší varianty na 12 km). Start není hromadný, můžete vyrazit z Vysočina Areny kdykoliv mezi 11:00 a 12:00. Čeká vás krásná trať po lesních pěšinách na hřeben nad Vlachovicemi, dolů se spustíte po stezkách Cyklo Arény Vysočina. Volný start jezdcům zajistí vyšší komfort na trati, kde je připravena dobře vybavená občerstvovací stanice Vojenských lesů a statků. Vítězem je každý, kdo trať dokončí ve stanoveném limitu.

Po oba víkendové dny doplní závody nejen cyklistický veletrh, ale také nabitý doprovodný program pro děti i dospělé. Hlavní partner závodu Česká spořitelna připravila pro všechny Modrou zónu s prostornou jídelnou, kavárnou a dětským koutkem, speciálně nejmenším je určená Modrá zóna pro děti s mnoha atrakcemi a soutěžním programem, ve kterém mohou při závěrečném losování vyhrát dětské kolo Specialized. Děti si užijí další radovánky v Dětském klubu, na Pumptracku Chupa Chups nebo se mohou zdokonalit v jízdě na kole pod odborným vedením profesionálů v Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ. V sobotu večer nebude chybět zábava pro děti i dospělé, táborák s možností opékání buřtů a nabídka dalšího občerstvení, stejně jako po celou dobu sportovního víkendu.

Pokud jste se rozhodli strávit s námi víkend 11. – 12. 8. 2018 na Vysočině, nezapomeňte si včas rezervovat ubytování, možnosti jsou široké vč. možnosti kempování ve Vysočina Areně. On-line přihlašování do všech závodů končí ve středu 8. 8. 2018, přihlásit se ale můžete i na místě od pátečního podvečera. Více informací k závodu a přihlášení najdete na webu Kolo pro život.

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Vysočina Arena Tour nabídne bohatý celovíkendový program pro děti, rodiny i závodníky na MTB či gravel bikách"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |