Adel a Fridrichová vítězi seriálu NOVA CUP 2019

18.10.2019 09:45

Závěrečný díl závodu ZP 211 Mikulov finálně podtrhl skóre letošního seriálu NOVA CUP 2019. Na stupně nejvyšší se postaví potřetí v historii NOVA CUPU Filip Adel z týmu Superior Velsbike, který v rámci seriálu absolvoval pět závodů s bilancí třech vítězství, jednoho druhého a jednoho třetího místa.

“Nejtěžší byl pro mě letos nový závod ŠKODA AUTO Dolní Morava. Trať jsem vůbec neznal, bylo to delší a těžší, než jsem očekával. Vzpomínám si, že jsem měl poslední půl hodinu nohy úplně prázdný,” přibližuje nejnáročnější trať seriálu Filip Adel.

“O celkovém vítězství nebylo jasno až do posledního závodu v Mikulově, takže to bylo jiný než vloni. Věděl jsem, že je potřeba dojet nejhůř druhý. I když jsem měl za sebou náročný předchozí program, tak mi závod na blátě sednul a já si dojel pro vítězství a zároveň celkový triumf. NOVA CUP začíná být čím dál prestižnější a každoročně posouvá laťku o něco výš. Jsem rád, že se mi podařilo udržet vítěznou šňůru,” uzavírá letošní hodnocení celkový vítěz z týmu Superior Velsbike.

V těsném závěsu skončil Marek Rauchfuss v barvách celku Kross Bikeranch Teamu. Marek v letošním roce zvítězil ve třech závodech a k tomu přidal dvě čtvrtá místa. Na stupních je jako třetí doplňuje Michal Kaněra z týmu Ghost.

Kompletní podium žen zůstalo u týmu Ghost. Nejvyšší stupeň bere Lenka Fridrichová. Druhé místo obsadila Vendula Navrátilová a třetí Jana Vtípilová.

Mezi týmy Integrovaného záchranného systému za podpory Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra zvítězil tým HZS Královéhradeckého kraje před sousedními rivaly z HZS Pardubického kraje. Třetí skončil tým Policie Kutná Hora.

Slavnostní vyhlášení seriálu NOVA CUP 2019 proběhne 29. listopadu v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Oceněni budou tři nejlepší v jednotlivých věkových kategoriích, včetně týmu IZS. V letošním roce budou vyhlášeny také děti, které v letošním roce startovaly zcela zdarma díky Chupa Chups.