Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Závodníci Bike Čeladná pojedou kolem nově zrekonstruovaných Pusteven. Family jízda nabídne pohodovou vyjížďku. I na elektrokolech.

19.8.2020 12:19

(Čeladná, 20. srpna 2020) Padesátikilometrová trasa vedoucí středem chráněné krajinné oblasti Beskydy je určená především pro závodníky. Rekreační cyklisté se mohou vydat na trať dlouhou třicet kilometrů. Novinkou letošního ročníku je pak family jízda pro rodiny s dětmi, na kterou se účastníci mohou vydat také na elektrokolech. Takový bude sedmý ročník populárního závodu Bike Čeladná, který se uskuteční v sobotu 22. srpna.

Bookmark and Share

„Příprava každé sportovní akce tohoto typu je nesmírně náročná. Tentokrát nám však situaci ještě více zkomplikovala koronavirová krize a s ní související opatření bránící šíření této nákazy. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli budeme moct závod uspořádat. Za dobu své existence si získal spoustu příznivců, proto jsme nesmírně rádi, že se pojede i letos,“ uvedl ředitel závodu Bike Čeladná Martin Kráčalík, kterého těší, že diváci uvidí na trati kromě českých závodníků také reprezentanty italského týmu Wilier Force 7C MTB Team. „Největší hvězdou je mistr světa v Marathonu z roku 2004 Massimo DeBertolis. Příznivci se mohou těšit také na mistra Itálie v maratonu, kterým je Johny Cattaneo či jednu z nadějí maratonců v podobě Martino Tronconiho,“ přiblížil Kráčalík.

Největší novinkou oproti předchozím ročníkům je family jízda, která je určená pro rodiny s dětmi a všechny ostatní, kteří nejsou zvyklí jezdit v kopcovitějším terénu. „Na tuto trať, která bude dlouhá 20 kilometrů, pustíme i účastníky na elektrokolech. Nejde totiž o závod, ale o pohodovou vyjížďku. Tímto chceme oslovit další zájemce, kteří by si netroufli ani na jednu ze závodních tratí. Na této trase se nebudou muset s nikým měřit. O to více se mohou kochat krásnou okolní krajinou, ve které se akce koná,“ vysvětlil Kráčalík. Zázemí závodu poskytne stejně jako v předchozích letech areál ZŠ Čeladná, kde se pojedou také dětské závody.

„Jsme rádi, že obec Čeladná se svojí kouzelnou přírodou a náročnou trasou závodu se již posedmé stala nejen azylem, ale především partnerem této sportovní akce. Zvláště v letošní koronavirové době se ukazuje, jak je příroda neskutečným léčitelem všech zoufalých a utrápených panelákových duší, které byly přikovány po mnoha měsících ve svých domovech, a proto ať to všem závodníkům šlape a ve zdraví se všichni sejdou v cíli. Vítězům se dostane zasloužených míst na stupních vítězů a všem ostatním pak zůstane navždy ten nezapomenutelný adrenalin z trasy tohoto závodu,“ řekl Pavol Lukša, starosta obce Čeladná.

Bike Čeladná se uskuteční v sobotu 22. srpna. Dětské závody začnou v 9.15 hodin. Hlavní závod odstartuje ve 12.15. Trasa turist a Family jízda má start ve 11.30. Více informací včetně kompletního programu najdete na webu bikeceladna.cz.

Závod Bike Čeladná 2020 vznikl ve spolupráci s CHKO Beskydy, Lesy ČR a za podpory obce Čeladná. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a starosta obce Čeladná Pavol Lukša.

Lenka Ptáková

Diskusní fórum pro: "Závodníci Bike Čeladná pojedou kolem nově zrekonstruovaných Pusteven. Family jízda nabídne pohodovou vyjížďku. I na elektrokolech."

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |