Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Arizona Trail Race, 18. díl: Dojezd za odměnu

4.12.2020 07:07

Všechny mé dojezdy do cíle byly krásné, ale tenhle asi fakt nejvíc. Slunce hřálo až pálilo. Stezka byla hravě technická. Lehce zvlněná, ale vesměs stále klesající.

Bookmark and Share

Na posledních 50 km jsem sjel o 900 m výškových dolů. Cestu jsem si tradičně krátil pozpěvováním všelijakých písniček, nejvíce jsem ovšem ladil tématickou „Ruty šuty, Arizona Margl“.


No a pak už jsem zahlédl rudé kopce Maze rock v Utahu a věděl, že hranice a konec trailu jsou hned pod kopcem.


A taky že ano. Projel jsem posledními sloupky na cílové cestičce v cílovém kempu a svůj povedený Arizona trail zakončil krásným smykem. Pak jsem se rozhlédl a 80 m za cílem uviděl vedle altánu Denisovo auto s Denisem odpočívajícím v hamace ve stínu. To bylo shledání! Objali jsme se a Denis se ironicky ptal, kde že to jsem, že mě čeká už od rozbřesku. Jel z Tucsonu celou noc, aby mě nepropásl, protože si myslel, že to po Grand Canyonu dám nonstop.


No to jsem ho trochu zklamal, ale on nezklamal. Kromě včasného příjezdu obstaral lednici plnou ledu a hlavně třiceti piv. A že prý jsou pro nás a že je zvědavý jak ty Češi umí pít. Tak jsem se ho optal, proč si nekoupil pivo taky pro sebe ???? A hned poté jsem si svlažil hrdlo několika kousky. Pivem ten závod začal a pivem jsem ho taky skončil.
 
A taky slavnostním focením s kolem nad hlavou u cíle a zápisem do finišerské knihy.
 
A pak už jsem jen Denisovi vyprávěl příběhy z trasy a družil se s ostatními finišery, ke kterým druhý den opravdu přibyli chodci, které jsem potkal u Jacob lake.

Společné foto prvních závodníků a usměvavých chodců v cíli ATR


Výsledky


Závod 750 mil Arizona trail race jsem dokončil jako první Čech (tradičně) v čase 9 dnů 5 hodin a 38 minut, oficiálně na třetím místě. Zdolal jsem při něm 1340 km a nastoupal 26 889 m s průměrnou rychlostí pohybu 10.8 km/h. Dopřával jsem si v průměru 5 h spánku na den. Cíle dosáhlo 23 závodníků z celkových 45, kteří se postavili na start.

Cíle dosáhl jako první Hanoch Radlich za rovných 8 dnů, ale byl následně diskvalifikován pro nedodržení trasy a průjezd přes zakázanou část trasy (nerespektoval zákaz místních autorit).


Zvítězil tak Josh Uhl za 8 dní 9 h a 45 minut před Mike Dickenem, který zaostal 9 hodin. Josh jel na singlspeedu tedy kole s jedním převodem a bez přehazovačky.
Elizabeth Sampey dojela šestá a stanovila nový ženský rekord v čase 9 dní 11 hodin 44 minut.


Dva ze závodníků, Justin Dubois a Ben Hanus si dokonce vybrali náročnější trasu přes Four peaks a stali se tak vlastně prvními finišery ATR 800 mil. Justin tak stanovil nový rekord v této variantě a to 8 dní 6 hodin a 26 minut a to jel také na singlespeedu. Od příštího roku se už bude jezdit 800 mil jako standardní distance, což je jistě další výzva pro příští účastníky zájezdu, vlastně závodu.

 

Kompletní fotogalerie »

 

...pokračování příště....

 

Pavel "Margl" Macháček

Diskusní fórum pro: "Arizona Trail Race, 18. díl: Dojezd za odměnu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |