Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Arizona Trail Race, 1. díl: Debakl v Coloradu coby motivace

23.10.2020 07:25

Paw Margl, občanským jménem Pavel Macháček, patří mezi ostřílené redaktory Cykloserveru a hlavně mezi nejzkušenější ultrabikery v Česku. Vloni se zúčastnil dalšího šíleného podniku za velkou louží - Arizona Trail Race. Jelikož reálné závody jsou v současné době tabu, přinášíme na dlouhé podzimní večery jeho "nekonečný" report z této akce s podtitulem Ruty šuty Margl projel Arizonu.

Bookmark and Share

PROLOG

 

Měl bych spát a místo toho třeštím oči na miliony jasných hvězd nade mnou. Ležím už dvě hodiny, ale srdce mi jede stále ve vysokém tempu. Teplota klesla během poslední hodiny na 5 stupňů. A ráno bude na tuty pod nulou. Přes nos vyčuhující ze spacáku fučí vítr. Osamělý utahaný závodník v centrálních Rockies – Skalistých horách v srdci Colorada.
 

Na úbočí hory Lost Mountain (3 800 m.n.m.), někde ve výšce 2 800 m nad mořem. Výstup do tří litrů jsem vzdal. Dle profilu trasy bych se na stejnou nadmořskou výšku, jako mám nyní, dostal ve dvě ráno. Anebo taky ne. Jsem prošitej a těžko soudit zda bych v noci a na šutrovaté strmé stezce  dokázal udržet své utrápené tempo 3 km/h. A já poslední dva dny bojuji s výškovou nemocí a zoufale potřebuji regenerovat co nejníže. Namísto spánku, ke kterému se upínám, mi celou dobu od ulehnutí hlavou letí morbidní krvavé scénky. Dopravní nehody, napadení lidí (nejčastěji mě) vlky a medvědem.


To je teď mé Colorado trail race, na které jsem se těšil a připravoval celý rok.
 

Žaludek stávkuje. Připravené oříšky a tyčinky nedám ani náhodou. Jenže jestli se nenajím, tak budu zítra marný. A do nejbližšího města na trase, Silverthonu, to mám 270 km. Musel bych si zítra zajet 25 km do Salidy pro jídlo nebo bych to, což je pravděpodobnější, zlomený zabalil a vrátil se 30 km do Hot spring resortu. Jenže já nevzdávám. Jsem sice na dně, ale to je jen stav mysli zblblé námahou, spánkovou deprivací a nedostatkem kyslíku.

 

Nakonec se donutím a plazím se pro jídlo ke kolu opřenému o strom 5 m od mé skloněné plošinky. Rangeři doporučují odkládat jídlo kvůli vekým dravcům alespoň 100 m od noclehu, ale teď se mi sakra hodí, že jsem to nedodržel a nemusím se pro čokoládu a poslední kousek bagety trmácet. Teplota klesá k nule, ve spacáku opřený o kolo jím potřebné kalorie a cukry. Konečně se zklidňuji, srdce i šílené myšlenky zvolňují. Vypadá to, že z nejhoršího jsem venku a druhou půlku závodu mám šanci dokončit.  Znovu zkouším ulehnout a chvíli po půlnocí se konečně propadám do spánku.

Colorado Trail Race - výhled na stezku
 

Někdy tou dobou se blížil Timon Fish do cíle. Po 930 km s 25.150 m převýšení stanovil nový rekord CTR v kategorii singlespeed (kolo s jedním převodem bez přehazovačky a řazení) na 4d 06h 39minut. Já na dosažení cíle potřeboval další 4 dny a skončil na 26. místě ze 34, kteří dokončili. Na startu nás stálo více než sto, dojela třetina, trail nekompromisně roztřídil zrno od plev.


Hory/Rockies mi dovolily dosáhnout cíle, ale ne spokojenosti. Měl jsem dvě volby: skončit s opravdovou bikepacking cyklistikou nebo s ní doopravdy začít…

 

...pokračování příště....

 

Pavel "Margl" Macháček

Diskusní fórum pro: "Arizona Trail Race, 1. díl: Debakl v Coloradu coby motivace"

Názor Autor Datum a čas
RE: Arizona Trail Ra... Mohy 26. 10. 2020, 08:39
RE: Arizona Trail Ra... v 25. 10. 2020, 22:15
RE: Arizona Trail Ra... Paw 24. 10. 2020, 19:27
RE: Arizona Trail Ra... Raf 23. 10. 2020, 18:27

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |