Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

LOUDÁNÍ 2020 - 5. díl: Do cíle!

22.3.2021 07:30

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Aleš si v minulém díle ustlal na hodinu na skalní vyhlídce v Kokořínsku, kdy do cíle zbývalo jen 70 km. Předešlá dvoudenní nonstop jízda zanechala následky a dál už to prostě nešlo...

Bookmark and Share

 

"Vstáváš?" houknu na Mohyho, když vypínám po hoďce spánku zvonící budík.
"Jo, vstávám." odpovídá okamžitě.
"Skvělý!"

Sbaleno máme hned. Chvilku po tři čtvrtě na jednu ráno vyrážíme. Posledních 70 km. Hned po pár šlápnutích cítím, jak mi ta hodinka spánku pomohla. Jede se mi zase skvěle. Baví mě to. Žádná spací krize, otupělost či nervozita.

Bahenním sjezdem se vracíme zpět do Kokořínského údolí. Není to cesta ale tobogán. Klouže to fakt strašně. Ale je to sranda. Užíváme si to jak malý Jaryni. Dál klasicky přes Harasov a Lhotku opouštíme Koko údolí a po polňačce uháníme směrem na Mělník.

"Bacha! Nejezdi tam!" varuji Mohyho u jedné odbočky.
"Proč?"
"Ten strom. Spadne! Viděl jsem jak už padá, ale zasekl se."
Slezu z kola. Přijdu k němu z druhé strany. Trochu do něj strčím.
"Práááááásk." řítí se k zemi.
To bylo o fous.

Před 3. hodinou ranní přijíždíme do Mělníka. Tím Loudání skoro končí. Do Slaného už je to víceméně po rovině a silnici. Nemusíme se ani hnát. Trekr ukazuje, že díra za námi je stále skoro 5 hodin.

Východ slunce nás zastihne před Veltrusy. Z té silnice mě už strašně bolí totálně zmasakrovaný zadek a vyklepané ruce. Už nevím jak se na tom kole srovnat a uvelebit.

Mohy odevzdaně šlape, já se ploužím za ním. Špinavý od bahna, mokří a unavení si přehráváme vše co jsme zažili. Zvenku vyloudané nevyspalé trosky, uvnitř spokojení a nabití zážitky, adrenalinem a dobrodružstvím, které jsme díky organizátorům Loudání prožili. Díky tomu teď můžeme zase pár týdnů možná měsíců přežít v roli kancelářských krys.

Do cíle ve Slaném dorážíme v neděli chvilku před 7. ranní po 82 hodinách a 48 minutách od startu na neoficiálním sdíleném 5. místě.   

Skvělé to bylo!

P.S. Po kontrole správného průjezdu tratě a udělení případných Loudalizací (rozuměj penalizací) jsem se v oficiálních výsledcích šoupnul za Mohyho na 6. místo. Njn, to ten Falkenštejn. Každopádně oproti minulému Loudání 2019 posun o jedno místo vpřed, takže úspěch. :-)

Celkem ujeto: Podhradí (Kokořín) - Slaný, 69 km, +530 m
Čas: 5:59
Záznam a mapa: Viz STRAVA

 

A to je konec....

 

Aleš Zavoral

Diskusní fórum pro: "LOUDÁNÍ 2020 - 5. díl: Do cíle!"

Názor Autor Datum a čas
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 5... Mohy 27. 3. 2021, 10:06
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 5... Paw 26. 3. 2021, 15:19
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 5... Honza 22. 3. 2021, 10:51
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 5. díl: Do cíle!
Díky za vyprávění! Vždycky potěší si zavzpomínat, jaké Loudání bylo... :-)

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |