Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nová kniha cestovatele Jana Hocka

14.4.2021 11:40

Kniha "Severní stezka – Českem od západu k východu" popisuje první ucelenou trasu pro pěší i pro cyklisty napříč celou zemí. Cestovatel Jan Hocek absolvoval celou trasu a v knize nabízí popis bezmála 50 etap doplněný o fotografie a úryvky ze svého deníku. Knihu můžete právě vyhrát v aktuálním kole soutěže na Cykloserveru.

Bookmark and Share

Severní stezka – Českem od západu k východu

Severní stezka vede severními pohraničními horami mezi nejzápadnějším a nejvýchodněj-ším bodem České republiky. Cestovatel Jan Hocek absolvoval celou trasu, uvědomil si, že  000 km není zase tak moc, a vnímal měnící se krajinu, architekturu, nářečí, nabídku jídel nebo třeba i piv.


Knihu můžete využít mnoha způsoby – jako obrazovou a informační publikaci z českých, moravských a slezských hor, jako průvodce pro absolvování celé trasy či její části nebo prostě jen jako motivační a inspirativní dílo.


Putování vlastními silami po krajině České republiky nabízí mimo jiné odpovědné a nízkonákladové cestování, ne vždy je totiž nutné létat za poznáním přes půl zeměkoule, největší překvapení často zažijete doslova za humny.

 

Knihu můžete právě vyhrát v aktuálním kole soutěže na Cykloserveru »

Ukázka z knihy:


„Naplánování, zmapování a vlastní absolvování stezky představovalo značné úsilí, jehož cílem bylo pečlivé vytipování nejzajímavějších tras a navštívených míst s ohledem na přírodní krásy, místní zajímavosti nebo kulturní a duchovní odkaz.


Absolvování celé Severní stezky vás postupně provede 18 pohořími a zeměpisnými celky, navštívíte osm chráněných krajinných oblastí, dva národní parky a bezpočet přírodních rezervací a památek.


Severní stezka je rozdělena na 15 úseků, tvořících logicky a geograficky ucelené části, jednotlivá pohoří nebo zeměpisné celky. Začátek i konec každého úseku je většinou dobře dostupný veřejnou dopravou, aby bylo snadné v daném uzlovém bodě putování zahájit, ukončit, případně na několik dní přerušit.


Celou trasu Severní stezky lze absolvovat po pěších značených trasách Klubu českých turistů, jen výjimečně je trasa vedena po značených cyklotrasách nebo přeshraničních značených trasách. U některých etap lze podle zájmu zvolit alternativní vedení (na mapkách značeno modrou linkou), které nabízí snadnější postup u náročnějších etap, případně odbočky k významným místům.


Důraz byl rovněž kladen na spolehlivé nocování v pokud možno hezkém prostředí, proto každá etapa začíná a končí v místě s možností ubytování v penzionu, hotelu nebo horské chatě. Přibližně polovina etap umožňuje v cílovém místě nocovat pod stanem (tábořiště, kemp). Na mapkách jsou rovněž vyznačeny turistické přístřešky nebo studánky."

(z kapitoly Kudy stezka vede)


Jan Hocek (*1970) 

je publicista, fotograf a cestovatel, spolumajitel cestovní kanceláře Inspira. Vystudoval biologii a sport na Karlově univerzitě v Praze, učil lyžování a kanoistiku na katedře sportů v přírodě FTVS UK, pracoval v největší české cestovní kanceláři zaměřené na dobrodružné zájezdy, kde připravoval a vedl řadu expedic do celého světa. Jako první průvodce na mořských kajacích v Česku vedl seakajakářské expedice na Aljašce, Novém Zélandu, v Kanadě a Patagonii. Jeho práce jej postupně zavedla na všechny kontinenty a zatím do přibližně osmdesáti zemí světa. V nakladatelství Universum mu vyšlo již několik knih:

  • Nejhezčí túry světa (2017)
  • Nejkrásnější dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku (2019)
  • 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku (2020).Stezky Via Czechia

 

Představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Trasy Severní stezka a Jižní stezka přecházejí celou Českou republikou od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod, sledují převážně státní hranici a překračují nejvyšší vrcholy většiny našich hor. Severní stezka spolu s Jižní stezkou a případně Slezskou stezkou tvoří trasu okolo Česka. Doplňuje je Stezka středozemím, která propojuje nejjižnější a nejsevernější body ČR. Všechny stezky jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích. Stezky procházejí v co největší míře přírodou a směřují k poutním místům a hlavním zajímavostem jednotlivých oblastí.


O stezkách vyjdou v roce 2021 dvě knihy: Severní stezka – Českem od západu k východu a Jižní stezka – Českem od východu k západu. V roce 2022 vyjde třetí kniha Stezka středozemím a Slezská stezka.            

Helena Frantová

Euromedia Group, a. s.

Diskusní fórum pro: "Nová kniha cestovatele Jana Hocka"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |