Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Adel obhájil vítězství na MTB Trilogy

9.7.2021 08:34

Závodem MTB Trilogy v Teplicích nad Metují pokračoval seriál Prima CUP, který se jel zároveň jako čtvrtý závod ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu.

Bookmark and Share

Největší bikový etapový závod u nás byl zařazen v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie v prestižní kategorii S2. Díky možnosti získání bodů do světového žebříčku závod přivítal několik desítek zahraničních účastníků a kromě českých jezdců se představili reprezentanti Slovenska, Dánska, Polska, Německa, Estonska, Maďarska i Belgie.

Účastníci nejnáročnější trasy Extrém ve čtyřetapovém závodě, který odstartoval pátečním prologem a končil v úterý, absolvovali necelých 300 kilometrů s převýšením přes 10.000 výškových metrů. Jezdci se ve čtyřech etapách vydali například na pomezí Čech a Polska. Trasa je zavedla do Javořích hor a polských Gór Suchych na úpatí zdejších vyhaslých sopek. Nechyběl ani vrchol Královecký Špičák (881 m n. m.), kde na účastníky čekal jedinečný výhled na hřeben Krkonoš s nejvyšší horou Česka, Sněžkou. V závěrečné etapě se účastníci vydali na vyhlášené trutnovské traily - Trutnov Trails.

Závod, jenž je vyhlášený několika technickými sjezdy, sedl nejlépe českému třicetiletému reprezentantovi Filipu Adelovi. Kategorii žen ovládla zahraniční závodnice devětačtyřicetiletá několikanásobná mistryně Německa v cross country Katrin Schwing.

Seriál Prima CUP nyní pokračuje 6. a 7. srpna závodem Segafredo Sahara Race, který se jede v pískovém lomu Marokánka nedaleko Hradce Králové. Závod je určen pro sportovce všech věkových kategorií, kteří se zúčastní několika atraktivních závodů v jedinečném prostředí. Dominantou závodů bude opět 110 metrová lávka vedená přes přilehlou vodní plochu vedle areálu.

 Výsledky MTB Trilogy:

  •  Prolog / 10 km: vítězové Marek Rauchfuss (ČR), Katrin Schwing (Něm.)
  • 1. etapa / 76 km: vítězové Marek Rauchfuss (ČR), Sara Michielsens (Něm.)
  • 2. etapa / 74 km: vítězové Filip Adel (ČR), Katrin Schwing (Něm.)
  • 3. etapa / 77 km: vítězové Tomáš Višňovský (SK), Sara Michielsens (Něm. )
  • 4. etapa / 70 km: vítězové Tomáš Višňovský (SK), Katrin Schwing (Něm.)
  • Celkem: Filip Adel - Superior VelsBike (ČR), Katrin Schwing - KS Trek (Něm.)

Informace o seriálu Prima CUP naleznete na www.iprimacup.cz

 

Filip Švestka

Diskusní fórum pro: "Adel obhájil vítězství na MTB Trilogy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |