Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Trutnovská 50 posedmé

29.5.2009 12:31

V sobotu 23.května byl na programu již sedmý ročník závodu Trutnovská 50 ČS.Z podzimního termínu a zavíráku seriálu Kolo pro život se pro letošek závod přesunul na jaro. Změna se potvrdila pěkným slunečním počasím. A jak toto další pokračování seriálu KPŽ viděl přímý účastník se dozvíte v tomto článku.

Bookmark and Share

Závodní den pro mě začíná vydatnou snídaní a pak se nesmí opomenout svačinka, protože při startu v poledne ještě stačí vyhládnout. Tuto poučku jsem však řádně neuposlechl, jak se dozvíte dále. Rozhodl jsem se, že do Trutnova pojedu ze Staré Paky vlakem. Přítelkyně mě vybavila třemi namazanými chleby, pobral jsem nějaké tyčky a vodu do bidonů a vydal jsem se ještě za studeného dopoledne na nádraží. Po příjezdu vlaku jsem odevzdal kolo do úschovny během přepravy, zaplatil 78 Kč, a při každém zastavení jsem kontroloval, zda-li mi někdo nevyndává kolo.

Na nádraží v Trutnově jsem si na mapě našel kudy k ZŠ Rudolfa Frimla, kde je umístěno zázemí s prezentací. Po vyzvednutí čísla jsem se vydal na kopec nad školu pozorovat dětské závody. Koukal jsem, jaké mají někteří špunti krásný kola a na 24 palcích kotoučové brzdy. Ale všichni funěli do kopce na jílovitým podkladu stejně. Snědl jsem chleby připravené od přítelkyně, ale nějak jsem se nedojedl či co. Jak se pomaloučku blížilo sobotní poledne,  nechal jsem u kamarádů v autě baglík s nepotřebnostma a vydal se "rozjet". Krátce jsem si prohlédl město a šupajdil jsem na Krakonošovo náměstí, kde byl slavnostní start. Nejdříve si pořadatelé pro nás přichystali mažoretky z Centra volného času Trutnov, pak zaskákal Pepa Dresslerů a nakonec promluvil pán starosta - pozval všechny na Dny vína do stanu na náměstí. Na kostele zvonili poledne a my jsme se vydali na dva 25 km okruhy.

 

Vzal jsem za to hned od začátku, a i když jsem startoval z poslední vlny, brzy jsem předjížděl první ženu, pozdější vítězku Báru Radovou. Na konci prvního kola jsem zjistil, že mi čip nepípá na průjezdních kobercích, ale že sklouznul a drnká o dráty, tudíž jsem zastavil a rychle jsem to opravil, aby to aspoň nedrnkalo do drátů. Od letoška se totiž měří chipama vimperské grupy SportSoft, které se připevňují páskama přímo na vidlici.

Po vyřešení této nepříjemnosti jsem snědl gel a místo toho, aby přišlo oživení, nohy už nechtěly jet. A všichni ti, které jsem pracně předjel si mě dávali, nevydržel jsem v žádný skupince. Dala si mě druhá žena Petra Kottová, pak třetí Petra Tlamková z místního klubu LOKO Trutnov a na závěr i čtvrtá Pavlína Černá z MTB TEAM PŘÍCHOVICE, u kterých jsem měl v autě schovaný báglík s proprietama k závodu nepotřebnými.

 

Nakonec mě i příchovičáci vzali domů, za což jim moc děkuji, protože sice hlaďák z trati jsem rozehnal ovocnými knedlíky a zbytky z občerstvovaček, co nabízeli v cíli, ale nohy ještě stále byly ve stávce. A abych splnil reportérskou povinnost, z vyhlášení výsledků vím jak dojeli muži: první Jan Hruška, druhý Martin Zlámalík, třetí Ivan Rybařík. Když jsem přijel, byli už umytí, setkali jsme se jen při vyjídání zbytků z občerstvovaček, kde jsem teprv zjistil, co tam měli za dobroty: housky se šunkou a sýrem zabalené do pytlíku na cestu, tyčky, banán...

 

Fotogalerii naleznete ZDE >>

 

Hynek Matějec, foto autor a Tomáš Mastik

Diskusní fórum pro: "Trutnovská 50 posedmé"

Názor Autor Datum a čas
RE: Trutnovská 50 po... Jitka 29. 5. 2009, 22:58

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |