Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Po starých zámeckých schodech, po schodech na kole

20.6.2008 14:16

Tak by nejspíše zpíval Karel Hašler, kdyby se dostavil ve středu 25. června na Velkou cenu České spořitelny - Pražské schody 2008. Program začíná v 15:30.

Bookmark and Share

Kromě kompletní české špičky se divákům představí letošní mistr Evropy Florian Vogel (Švýcarsko), Adam Craigh (USA) - mistr USA a medailista MS 2007, Roel Paulissen (Belgie) - medailista MS 1998, 2003, 2006 a 2007 a Cedric Ravanel (Francie) - medailista MS 2003 a 2005.

V rámci odpoledního programu bude odstartován tradiční závod VIP osobností na tři okruhy. Program začíná v 15:30 hod, hlavní závod bude odstartován v 18:00 hod z Hradčanského náměstí. Předpokládá se, že během hodinového závodu jezdci absolvují 17 – 20 okruhů.

Trasa závodu je již tradičně vedena uličkami Malé strany a Hradčan. Unikátní je zejména sjezd 189 zámeckých schodů. Okruh začíná v Nerudově ulici a pokračuje na Hradčanské náměstí. Poté následují zmíněné Zámecké schody. Průjezdem z Malostranského náměstí se dostanou závodníci na Tržiště a stoupáním na Jánský vršek se vrací zpět do Nerudovy ulice. Cíl závodu je na Hradčanském náměstí. Jeden okruh měří 1 250 m. Závod přenáší Česká televize.

První ročník tohoto závodu se jel v roce 1994 a již u jeho zrodu stála Česká spořitelna jako generální partner. V této roli vystupuje banka dodnes. Pražské schody jsou součástí rozsáhlého projektu Kolo pro život České spořitelny, který je největším seriálem závodů horských kol pro širokou veřejnost i profesionály.

Pražské schody jsou tradiční třešničkou projektu Kolo pro život. Jako tradiční partner horské cyklistiky a banka s širokým portfoliem klientů jsme rádi, když se daří závod uspořádat v centru města a přiblížit tak tento sport všem. Pražské schody se za našeho generálního partnerství konají dokonce v historickém jádru hlavního města Prahy a tak doufám, že bude divácká kulisa odpovídat skvělým výkonům špičkových závodníků, kteří se na trati představí. Jako sponzor Česká spořitelna MTB Teamu doufám, že se mezi nimi neztratí ani naši bikeři.“ říká Tomáš Kolář, ředitel odboru korporátní marketing a sponzoring České spořitelny.

Za čtrnáctiletou existenci Pražských schodů jsme představili divákům tři generace bikerských hvězd. Od Alberta Itena, Danielle Pontoniho, Mike Klugeho a Henrika Djernise přes Jerrome Chiottiho, Thomase Frischknechta, Beata Wabela a Miguela Martineze až po současnou absolutní špičku v čele s José Hermidou, Christophem Sausserem, Fredrikem Kessiakofem a Florianem Vogelem. Olympijský vítěz Miguel Martinez na Pražských schodech startoval již v roce 1997. Svojí bohatou sportovní kariéru symbolicky zakončil v loňském roce právě na Pražských schodech," dodává Robert Bakalář, ředitel závodu.

Druhým nejvýznamnějším partnerem je Kooperativa, která spolupracuje na projektu Kolo pro život jako hlavní partner již čtvrtým rokem.

Pražské schody se staly významnou sportovní událostí nejen v oblasti cyklistiky. Je to sportovní atrakce, která přinese divákům nevšední zážitky v samotném srdci hlavního města. Již potřetí připravila pojišťovna Kooperativa úrazové pojištění pro všechny registrované závodníky Pražských schodů, a to zcela zdarma. "Přejeme všem závodníkům šťastný start a dobrý dojezd bez úrazů," uvedl ředitel úseku marketingu a vývoje produktů Ing. Milan Medek.

Roman Čermák
Kolo pro život

Diskusní fórum pro: "Po starých zámeckých schodech, po schodech na kole"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |