Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pálavský krpál!

14.8.2009 12:02

15. srpna odstartuje cyklistický závod přes nejkrásnější místa Jižní Moravy!Minulý premiérový ročník se moc líbil zhruba stovce závodníků, kteří si pochvalovali prostředí a hlavně to, že se na mikulovsku konečně pořádá cyklistická akce!

Bookmark and Share

Organizátorům se podařilo zařadit závod do Galaxy serie – 10 prestižních závodů po celé ČR. “Byl jsem se minulý rok podívat na premiérový Pálavský krpál, moc mne zaujalo prostředí i nadšení organizátoři. Z tohoto důvodu jsem doporučil rozšířit Galaxy sérii o závod kolem Pálavy. Věřím, že pořadatelé zvládnou nárust počtu přihlášených, lze očekávat mezi 400-500 závodníků.”, řekl ředitel Galaxy-série Karel Švec.

 

Autorem trasy je bronzový medailista loňského ročníku, břeclavský profesionální cyklista Milan Bachman: “Startujeme z Yacht Clubu pod Pavlovem a projíždíme postupně Milovicemi, Novými mlýny, podél Dyje kolem obce Bulhary a Lednice do Hlohovce, Sedlece, přes centrum Mikulova, Klentnici zpět do Pavlova. 80% trasy vede po prašných, polních a lesních cestách. Závod to bude hodně rychlý, protože většina trasy je po rovině, ale náročné závěrečně stoupání nad Mikulov dá zabrat úplně všem!

 

Trasa měří 56,6 km, bude zabezpečená zhruha 100 pořadateli, k dispozici bude záchranná služba. Pořadatelé úzce spolupracují s Policií ČR i s obcemi. Zvláštní postavení má město Mikulov, kdy závodníci pojedou přímo přes náměstí. V centru Mikulova bude v době závodu regulovaná doprava Městskou policií.

 

Pálavský krpál je určen pro všechny kategorie cyklistů, od závodníků po rekreanty, kteří si chtějí projet nádhernou trasu. Přihlásit se mohu ještě v den závodu tj. 15.8.2009 přímo v Yacht Clubu pod Pavlovem od 7.00 do 9,30 hod. Více informací naleznete na www.pavlof.cz.

Po skončení závodu čeká cyklisty i diváky kulturní program, mj. vystoupení dívčí rockové skupiny K2 a kapely Big Papa. Moderátorem je Petr Zakopal z Kiss Hády.

 

Zdeněk Janeček
ředitel závodu

Diskusní fórum pro: "Pálavský krpál!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |