Zdeněk Mlynář vyhrál Pálavský krpál

17.8.2009 16:09

Vítězem maratonu v Pavlově na trati 56 km, který byl poprvé zařazen do Galaxy série se stal s tříminutovým náskokem český reprezentant v cyklokrosu Zdeněk Mlynář (Max Cursor) před stavitelem trati Milanem Bachmanem (FRMBIKE.com), který vyhrál ve své kategorii mužů A - od 19 do 29 let a Davidem Kozielem (Keramika Koziel).

Mezi ženami zvítězila Anna Haselbauerová (Prodoli) před Blankou Veselou (Řevnice) a Růženou Bártovou z Prachatic. Favoritky závodu žen Jana Matlášková a Petra Königsmarková měly defekty a dojely se ztrátou, přesto Königsmarková i po výměně píchlé duše vyhrála svou kategorii žen do 35 let. Závod byl velmi rychlý, protože jeho začátek vedl po rovině. Vítěz závodu přijel už s velkým předstihem do Mikulova a svůj náskok přes tři minuty udržel i v závěrečném stoupání a sjezdu do Pavlova.

Zdeněk Mlynář je juniorským mistrem světa v cyklokrosu a připravuje se na novou cyklokrosovou sezonu, která už za necelý měsíc začíná a bude v ní usilovat opět o vítězství v Českém poháru, který už třikrát vyhrál a o nominaci na mistrovství světa, které se jede v lednu 2010 v Táboře. Po Radomíru Šimůnkovi, který v Pavlově skončil loni druhý je to další výborný cyklokrosař, který zde vystoupil na stupně vítězů.

2.ročník závodu Pálavský Krpál pro širokou veřejnost pořádal Pavlof s.r.o. ve spolupráci s obcí Pavlov, CHKO Pálava, Hotelem Pavlov, Yacht Clubem i Lednicko-valtickým areálem. Záštitu nad závodem převzal senátor ing. Jan Hajda, který také předával ceny.  Start a cíl závodu byl v Yacht Clubu pod Pavlovem u Mikulova, který nabídl pěkné zázemí v krásném prostředí tohoto vinařského kraje. Závod projížděl Pálavou, občerstvovací stanice byla na náměstí v Mikulově, kde s občerstvením pomáhal i místní starosta.

Už u výdeje čísel každý z předem přihlášených závodníků obdržel lahev vína z Pálavy a i při vyhlášení výsledků u vítězů jednotlivých kategorií víno nesmělo chybět. Závody dětí probíhaly také na kratším okruhu v Yacht Clubu. Po závodě proběhla v Galaxy sérii tradiční tombola, kde byli ceny od partnerů závodu a opět hlavně víno z Pálavy. Po tombole následovala degustace vín a večer zahrály kapely Big Papa a dívčí kapela K2.