Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Do nové sezóny s novými Cyklotrasami

7.4.2010 11:26

Na jaře 2010 vychází nová verze Cyklotras 2.19, počítačového programu pro plánování a evidenci výletů na kole. Přináší chytřejší deník, export a import tras do/z programu GoogleEarth, inteligentní zoom mapy, pojmenovávání křižovatek, propracovanější výběr z hotových tras a další novinky.

Bookmark and Share

Cyklotrasy jsou volně šiřitelný počítačový program určený pro PC s Windows. Můžete je stáhnout ze stránek www.cyklotrasy.info . Po spuštění si otevřete jednu nebo více cyklomap. V současnosti program nabízí 70 map českých, 24 map slovenských a 3 mapy zahraniční. V mapách se dá vyhledávat libovolná trasa po zpevněných nebo značených nezpevněných cestách a pěšinách. Zároveň se vypisuje podrobný itinerář, statistika trasy a vykresluje výškový profil trasy, včetně názvů míst, druhů cest a značení. Trasa se hledá mezi libovolným počtem zadaných křižovatek. Uživatel si volí, zda má být nejkratší, nejméně do kopce, co nejvíce po cyklistickém nebo turistickém značení, co nejvíce po terénu nebo co nejvíce po silnici.

Hotová trasa se dá vytisknout, uložit jako obrázek, tabulka, webová stránka, soubor pro navigaci, poslat přímo na web nebo vložit do deníku výletů, který je součástí Cyklotras. Do deníku se dají doplnit informace o datu, čase, počasí, ujeté vzdálenosti, maximální rychlosti a další. Deníků je možno vést více najednou. Dá se zobrazit měsíční, roční a celková statistika všech sledovaných ukazatelů. Cyklotrasy dále umožňují zobrazit stopu z navigace, ukázat na mapě skrýše ze hry Geocaching, zobrazit v mapě restaurace a ubytování, kde jsou Cyklisté vítáni, nebo si vést záznamy o servisech kol. V každé mapě najdete nejméně tucet hotových tras, inspirovat se můžete také na on-line deníku, který slouží k výměně tras mezi uživateli.

 

V nové verzi 2.19 doznal velkých změn deník výletů. Ve verzích předchozích se na soubory tras pouze odkazoval, nyní je přímo obsahuje. Díky tomu je rychlejší a lehce přenositelný na jiné PC. Načteme-li do výletu z deníku trasu (ze souboru Cyklotras, ze souboru GPX nebo z tras mapy), automaticky se vyplní délka, nastoupané a sjeté metry, v případě GPX souboru i datum a čas. Do deníku se dá načíst najednou více tras. Při prohlížení výletů v deníku se dá nově trasa přímo otevřít do hlavního okna Cyklotras. Deník je možno spouštět vždy při startu Cyklotras.

Mezi další novinky patří lepší zoom mapy a výškového profilu, kdy je pod kurzorem myši při oddalování a přibližování stále to samé místo. Nově se dá trasa exportovat do souborů KML nebo KMZ pro GoogleEarth a naopak trasy ze souborů KML a KMZ se dají zobrazit v Cyklotrasách. Trasa vede i přes mnoho křižovatek, které nemají žádný název – nová verze se je snaží automaticky pojmenovávat podle změn druhu cest a značení. V hotových trasách může uživatel hledat podle průchozího místa a nově může též zadat toleranci, takže nalezené trasy mohou vést pouze poblíž zvoleného místa. V hotových trasách je nyní také vidět stoupání, takže si může uživatel trasy podle stoupání seřadit. V servisních záznamech přibylo klasické menu a práce se soubory.

Od vydání minulé verze byly znovu vytvořeny mapy Jihlavsko, Orlické hory a Orlickoústecko. Rozšířena byla německá mapa Berchtesgaden. Desítky map byly doplněny. V současné době se pracuje na znovuvytvoření map Lounska, Okolie Bánskej Bystrice, Slovenského ráje a vytvoření nových map Polských Beskyd, Malé Fatry, Solné komory, Stubaie a dalších.

Další informace o Cyklotrasách, jejich ukázky, stahování programu a aktualizací najdete na www.cyklotray.info. Volně dostupná verze Cyklotras je omezena opisováním čísla. Toto omezení zmizí placenou registrací. Cena programu na prohlížení map je 189,- Kč a cena mapy 89,- Kč/ks. Mapy je možno přikupovat, aktualizace jednotlivých map jsou dostupné na internetu zdarma.

 

-PR-

Diskusní fórum pro: "Do nové sezóny s novými Cyklotrasami"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |