Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Start české kriterijní klasiky je za dveřmi

15.4.2011 13:19

GIANT LIGA – jubilejní 10. ročník nejprestižnější silniční série kriterijních závodů v Čechách odstartuje příští týden ve středu 20. dubna ve sportovním areálu SKP RAPID na Doubravce od 17:30 hod. Seriál pak bude pravidelně pokračovat až do 2. října.

Bookmark and Share

V letošním roce se Giant liga rozroste o závody přímo v městských centrech Klatov, Přeštic, České Lípy, Tábora, Mikulova a sérii zakončí silniční závod „Tour de Brdy“ se startem a cílem na zámku Zbiroh.

 

Můžeme se tedy opět těšit na sérii 18 kvalitních cyklistických podniků s jedinečnou konkurencí českých a zahraničních jezdců. GIANT LIGU okoření opět naši nejlepší cyklisté současnosti, například František Raboň (HTC Columbia) by měl osobně odstartovat úvodní podnik. Další osobností je Radomír Šimůnek, který rozjíždí společně s Jaromírem Friedem CYCLING TALENT PROJECT a my jsme rádi, že můžeme být jeho součástí v rámci závodů pro děti. Vybrané starty potvrdili i zlatý paralympionik a mistr světa Jiří Ježek (ČATHS) s dalším úspěšným paralympionikem Jiřím Bouškou (Alltraining.cz).

 

Samozřejmostí je již tradiční soutěž aktivity o trofej „KISS Proton Prestige“. Jezdci nad 40 let pojedou svůj „NaCesty.cz Cup“ a vítěz si opět užije krásný pobyt na Mallorce. Kategorie juniorů v letošním roce pojede a bude soutěžit o bílý dres „Road Cycling CUP“. Nejlepší junior pak bude také odměněn tréninkovým pobytem na Mallorce.

Již tradiční akcí bude soutěž „ Wattů ve spurtu“ Alltraining.cz Cup, kde budeme vyhlašovat nejlepšího jezdce s maximálními watty díky speciálnímu snímači na kole. Navíc společnost Alltraining.cz nabídne vylosovaným jezdcům soutěž SUPER BIKER.

 

Každý díl ligy navíc připraví plnoletým divákům zajímavou soutěž o novinku božkovské likérky „Z GENERATION“ Diváci se zároveň mohou těšit na vylepšené zázemí v prostoru startu a cíle, kde je pro ně připravena mini tribuna, aby se mohli pohodlně usadit.

 

GIANT LIGA podporuje i mládežnické kategorie a v tomto roce navazujeme na sérii sportovních akcí pro děti (McDonald’s dětská TOUR), navíc celý seriál pro děti jsme v letošním roce spojili s velice zajímavým projektem cyklokrosaře a českého reprezentanta Radomíra Šimůnka pod názvem „CYCLING TALENT PROJECT“. Spoluzakladatelem a zároveň mluvčím projektu je pak bývalý mistr republiky Jaromír Friede.

 

Jan Kotal

Diskusní fórum pro: "Start české kriterijní klasiky je za dveřmi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |