Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na horské kolo do italských Dolomit

20.4.2011 12:19

Jihotyrolské Dolomity jsou zárukou skvělých tras pro horská kola uprostřed neobyčejné krásy „bledých skal“. Pojďte se s námi projet Jižním Tyrolskem na horském kole.

Bookmark and Share

Cyklistika po silnici nemusí bavit každého. Jižní Tyrolsko/Südtirol toho má hodně co nabídnout i náročným bikerům. Navíc jsou Dolomity jedinečné i svou krásou, což ocenila v roce 2009 i organizace UNESCO a zařadila tyto „bledé skály“ mezi své přírodní poklady.

 

Znáte třeba slavný masív Sella? V zimě je možné jej obkroužit na lyžích, v létě se tu můžete potit na kole. Trasu Sella Ronda Mountainbike můžete sice zdolat pouze s průvodcem, přesto to je skvělý a náročný. Okruh kolem masívu Sella ve směru hodinových ručiček měří 58 kilometrů a zahrnuje převýšení cca 3400 metrů, trasa proti směru hodinových ručiček měří 53 km a překonat musíte 3000 metrů výškového rozdílu. Bikepass Sella Ronda s průvodcem stojí 40 € na osobu. Bez průvodce není možné získat Bikepass na použití lanovek. Požitek uprostřed fascinujícího horského světa Dolomit je zaručen.

  • Cyklisté vítáni

Bikeři se mohou těšit na ideální podmínky a skutečně osobní přístup v místní hotelové síti „Bikehotels Südtirol“. Hotely jsou rozesety po celém Jižním Tyrolsku – od útulných penzionů až po čtyřhvězdičkový luxus. Pokud budete mít problém s kolem nebo nebudete vědět, kam zrovna vyrazit na túru, v hotelu se o vše postarají a ochotně poradí.

  • Pár tipů kam vyrazit…

Trasu si můžete vybrat podle toho, jak se cítíte a kolik kilometrů si přejete zdolat. Nabídka bikových hotelů je velice rozsáhlá. Doporučit můžeme například okruh přes pastviny Fanes v Alta Badii. Na okruhu v délce téměř 54 km vystoupáte slušných 1786 metrů. Trasa se řadí k těm náročnějším, takže ji doporučujeme spíše už trénovaným borcům. Zabere vám něco přes 5 hodin. Při jízdě budete obklopeni nádherným panoramatem jihotyrolských Dolomit. Tak vzhůru do pedálů!


Trochu méně náročný je okruh v okolí Brixenu v údolí Eisacktal/Valle Isarco přes pastviny Geisler. Na trase dva horší výjezdy a jinak se budete kochat okolní nádhernou krajinou, kde nepotkáte ani živáčka. V Brixenu se nezapomeňte trošku porozhlédnout, je to kouzelné středověké městečko. A pro Čechy obzvlášť známé, vždyť tu žil ve vyhnanství jeden z významných Čechů – Karel Havlíček Borovský.


Další trasy můžete vybírat dle libosti.


Další informace o cyklistice v Jižním Tyrolsku najdete na www.suedtirol.info/cyklistika a aktuální informace také na www.facebook.com/jiznityrolsko.

 

-pr-

Diskusní fórum pro: "Na horské kolo do italských Dolomit"

Názor Autor Datum a čas
RE: Na horské kolo d... 10. 11. 2020, 18:55
RE: Na horské kolo do italských Dolomitech
Jen jsem se chtěl zeptat jestli je možná jízda na horských kolech mimo vyznačené cyklostezky. Viděl jsem na Youtube tohle krásné video https://youtu.be/eSxR4uoVJK8 ale nemyslím si, že je to legání. Děkuji předem za odpověd. Renda

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |