Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mamut Bike poprvé na vlastní kůži

18.5.2011 16:50

Tak jsem se 14.5. vypravil do Přerova na Mamut Bike, protože jsem si chtěl vyzkoušet neznámou akci. Zkušenost to byla rozhodně zajímavá. Poprvé jsem otestoval 2v1, kdy zázemí přerovského výstaviště hostilo silniční i bikový závod v jeden den.

Bookmark and Share

Na startu se sešlo lidí požehnaně (účast prý rekordní), rozdělili se ovšem na pět tratí, a to tři silniční a dvě bikové. Vše se pak vypustilo ve dvou startech. Na mou 55-kilometrovou trasu se vydávalo přes 250 kousků, zároveň s asi stejným počtem turistů na 30 km. Trasa na bike byla nezvykle rychlá. Na kochání nebylo příliš času, ale přesto jsem občas mrknul na pěkné výhledy na Hanou či na Hostýnské vrchy. Počasí totiž mimořádně přálo, dvacítka a pěkná viditelnost patřily letos ke kladům Mamuta. To třeba ke značení bych pár drobných připomínek měl, ale dva drobné „kufříky“ mě nevyhodily z tempa. Pořadatelů nebylo mnoho, a když už, tak stáli nepochopitelně za zatáčkou a dva spolu. Skoro jsem čekal, že na mě bafnou.

 

Zpestřením trati byly velmi pěkné singltreky a dva brody. Často to bylo o přilbu, větve šlehaly zleva zprava. Drsný byl průjezd po cestě rovnoběžně s dálnicí nedaleko Daskabátu. Stará asfaltka zarůstala šípky a bezem, takže větve vytvořily průjezd max na jednoho bikera. Jelo nás těsně za sebou šest tak 35 km/hodinu, mezi listím občas vykoukl dres někoho přede mnou a ocenil jsem, že jsem vždy dostal přes hubu jen tím bezem a ne šípkem.

 

Zastavení na občerstvovačce v lomu ve Vyklecích mě tentokrát stálo dost sil, abych stáhl borce, co se neobčerstvovali. Na následných posečených lukách jsem nabral do kazety požehnaně trávy, takže mi zůstaly asi čtyři převody. Naštěstí všechny lehké, jelikož se blížil kopec. Šlapal jsem jako drak a i pár kousků opral. Tráva postupně vypadala. Na vrcholu jsem ovšem namotal do kazety březovou větev, a ta mě na dvě minutky nekompromisně odstavila. V závěru jsme se vyhoupli nad Přerov, užili si krásný singltrek a hnali se tři do cíle. Vypadalo to na pěkný spurtík. Nastoupil jsem, ale před nájezdem do areálu jsem zazmatkoval ve značení z mlík, které asi spadly, a tak jsem se nakonec díval kolegům na záda. Do cíle vcelku brzy a stihl jsem akorát konec dětských závodů, kde se na okruhu snažil syn. Ty byly obstojně zorganizovány místním „domem dětí“.


V cíli jsem potkal i kolegu Zdeňka Vybírala z Crazy bike teamu, který mi poskytl akční fotky z terénu, které pěkně dokumentují vypečené singltreky. Kompletní sadu fotek pak najdete na pěkných stránkách akce www.miko-cycles.cz Na stránkách naleznete výsledkový servis. V biku vyhrál na cílové pásce Václav Strnad před Radoslavem Šíblem a Špilerem Stanislavem. Koziela David zůstal na bramboře.


Jinak ovšem v zázemí závodů má pořadatel co zlepšovat. Nechci kazit dojem z akce, jejíž příprava dá určitě pořádně zabrat. Mamut je navíc akce s tradicí, ale pár námětů na zlepšení by tu přeci jen bylo. Značení tratě spíše horší (2x jsem lehounce zakufroval, ale nebyl jsem nespokojený sám). Vcelku dlouho mi trvalo, než jsem se doptal na sprchy a když jsem objevil, zjistil jsem, že jsou jen dvě a svěže studené (to se ovšem dá přežít). Pro jídlo se šlo půl kilometru do školy a časový harmonogram nějak nestíhal. Jinak ale nechci být škarohlíd a přeji pořadateli povedené další ročníky. Letos klaplo počasí a nakonec jsem si zajel do Předmostí vyfotit i toho mamuta.

 

Tonda Liebel

Diskusní fórum pro: "Mamut Bike poprvé na vlastní kůži"

Názor Autor Datum a čas
RE: Mamut Bike poprv... Zdeněk 2. 6. 2017, 14:59
RE: Mamut Bike poprv... Pavel 16. 6. 2011, 20:12

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |