Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nesveda se v Plzni opět radoval

19.5.2011 12:27

Čtvrtý díl GIANT LIGY – GP Kovovýroba MONT vyšperkoval svojí účastí vedoucí muž českého poháru dráhový reprezentant Milan Kadlec (ASC Dukla Praha). Vedle Kadlece jsme ve více jak stohlavém pelotonu mohli vidět i reprezentanty horských kol Spěšného, Cinka a Friedla.

Bookmark and Share

Do Plzně dorazila i trojice jezdců z PSK Author Whirlpool vedená zkušeným Kozubkem, Dlouhým a Hudečkem. Po delší závodní pauze přijel i zlatý paralympionik a několikanásobný mistr světa Jiří Ježek (ČATHS). S těmito jezdci a zvučnými jmény se chtěl opět podle svého

vypořádat „Král ligy“ Jiří Nesveda (AC Sparta Praha).

 

Sportovní odpoledne v areálu SKP RAPID odstartovala již tradičně od 16:30 h Dětská McDonald’s TOUR, kde ceny nejlepším žákům a kadetům předával bývalý jezdec PSK Author Whirlpool Petr Čermák.

 

Do závodu jako blesk tentokrát nastoupil Václav Hlaváč (AC Sparta). Během dvou okruhů získal slušný náskok a v pohodě si dojel pro pět bodů z první bodovačky. Po té taktovku nad závodem převzali jezdci Kolokrámu Svijany.cz, ale nedařila se jim spurtérská koncovka v bodovaných kolech. Tam se opět dokanale prosazoval právě Nesveda a Martin Boubal (VC Ratisbona Regensburg). Částečně se dařilo i Janu Klabouchovi (Team Fanflash-Nutrixxion). Nenápadně tentokrát jezdil lídr českého poháru a jediný zástupce Dukly Praha Milan Kadlec.

Po polovině závodu začali úřadovat jezdci PSK Author Whirlpool Stanislav Kozubek a Vojtěch Dlouhý. Tito dva jezdci vyprovokovali únik 9-členné skupiny, která dokázala před pelotonem kroužit 6 km. Jen díky obrovské aktivitě jezdců Sparty a obětavosti časovkáře Tomáše Okrouhlického byl tento únik smazán. Poslední, dvojnásobně bodovaný spurt, jen těsně vyhrál Martin Boubal, a to ho katapultovalo na celkové druhé místo. Milan Kadlec se tentokrát spokojil se třetí příčkou a vítězem se stal „Sparťan“ Jiří Nesveda.

 

Do souboje aktivity o puntíkovaný dres KISS proton prestige se tentokrát opřeli bikeři Milan Spěšný (S&H Superior), Ondřej Cink (Merida Biking) a Friedl Jiří (Rubena Spezialized) a nedovolili tak ostatním sbírat body. To nakonec pomohlo Martinu Krupičkovi (Pinarello), který se bodově dotáhl na Klaboucha a o puntíkovaný dres za měsíc květen se poperou 28. května při Grand Prix města Přeštice.

Ženám kralovala Klára Jandová (Comfort Plzeň) a juniory vyhrál Jan Kraus (Dukla Praha).

Milan Spěšný (S&H Superior) po závodě: „Původně jsem chtěl jet rychlý trénink za autem, ale středeční kriterium s průměrnou rychlostí 48 km/h mně plně vyhovovalo a navíc jsem si mohl několikrát dobře zaspurtovat.“

 

Jan Kotal

Diskusní fórum pro: "Nesveda se v Plzni opět radoval"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |