Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nová Priessnitzova padesátka zve na start!

2.9.2011 11:04

Největší seriál závodů horských kol u nás, Kolo pro život, se k posledním třem závodům letošní sezóny stěhuje z Čech na území Moravy a Slezska. První zastávkou na cestě je lázeňské město Jeseník, kde se v sobotu 3. 9. jede tradiční podnik Priessnitzova padesátka České spořitelny.

Bookmark and Share

Letos populární „Priessnitz“ prošel významnými změnami na trati a zcela nové je místo cíle s areálem zázemí. Podrobněji vám jesenické novinky představí ředitel závodu Václav Pták: „ Na první zářijový víkend jsme pro vás připravili novou, méně náročnou trať Priessnitzovy padesátky České spořitelny. Oproti loňsku jsme trať zkrátili na 52 kilometrů s převýšením 1170 m. Pamětníci, kteří jezdí seriál Kolo pro život delší dobu, měli možnost závodit již na třech tratích. Začalo to Bohemákem České spořitelny, který se jel v okolí Zlatých Hor, poté se závod přesunul do okolí Jeseníku. Trať v okolí Jeseníku byla náročná s převýšením přes 1600 m, po dvou letech ji vystřídala trať stejně dlouhá, vedoucí do Priessnitzových lázní a na Rejvíz. Na této trati se závodilo až do loňského roku. Letos, po domluvě všech zúčastněných, jsme se rozhodli pro kratší trať. Je to vlastně průnik všech hezkých úseků, které se v rámci KPŽ jezdily. 

 

 

 

Po výjezdu z Jeseníku se napojíme na původní trať, poté se podíváme do okolí Zlatých Hor. Pojedeme kolem replik Zlatorudných mlýnů, místem, kde potok teče do kopce. První občerstvovací stanice bude na 23 km na Bohemě, kde to všechno začalo. Dále pod lanovkou vystoupáme ke zřícenině hradu Edelštejn a přes Svatou Annu vyjedeme na vrstevnici, odkud jsou k vidění krásné výhledy až k polské Nyse. Druhá občerstvovací stanice čeká na závodníky na 34. km. Svižným sjezdíkem přijedeme na Rejvíz a napojíme se opět na původní trať, po které přijedeme až do Jeseníku. Kdo má najeto méně kilometrů a netroufá si na hlavní závod, může využít sedmadvacetikilometrovou upravenou trať Fitness jízdy s převýšením 590 m, která vede přes Rejvíz zpět do Jeseníku.“ Tolik ke změnám na trati z úst ředitele závodu Václava Ptáka.


Další podstatnou změnou závodu Priessnitzova padesátka České spořitelny je nový areál zázemí s cílovým prostorem. Ten se přesouvá od Střední odborné školy strojní a stavební do nového místa u bývalých kasáren v ulici Za Podjezdem. Přesná lokace místa je: GPS Loc 50°12'59.561"N, 17°11'14.212"E.


Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Tratě budou vytyčené přímo v areálu zázemí v ul. Za Podjezdem. Celý den si děti navíc mohou hrát v Dětském klubu, jehož centrem je dvouvěžaté tee-pee se spoustou hraček a her. Ani v Jeseníku nebude chybět Škola biku Pepy Dresslera.


V novém areálu zázemí bude pro vás připraven veškerý nadstandartní servis závodů seriálu Kolo pro život: Depo Kooperativy s cykloservisem, Bezpečnou zónu pro bezstarostné uschování kol a osobních věcí, wapky na umytí kol a v neposlední řadě mobilní sprchy s teplou vodou pro ženy i muže. Česká spořitelna si připravila pro děti stánek plný soutěží o hodnotné ceny a dále Relax zónu s masážemi. Škoda Auto nabídne Kyslíkový stan pro relaxaci před i po závodě, nebo předváděcí jízdy s vozy Škoda. Po závodech většinou pořádně vyhládne. A proto nebude chybět ani výtečná kuchyně Romana Čermáka. Na výběr bude šest teplých jídel vč. jednoho sladkého. K pití se točí Kofola a Birell. Po vyhlášení vítězů se ještě můžete těšit na bohatou tombolu.


Prezenční kamion KPŽ bude v areálu zázemí otevřen pro přijímání přihlášek od pátečních 18:00 do 20:00. V sobotu ráno otevře okýnka všem zájemcům o závod v 8:00. Přihlásit děti je možné do 9:20, dospěláci mají čas do 11:00.

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Nová Priessnitzova padesátka zve na start!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |