Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život se stěhuje do Jeseníku

5.9.2012 14:16

Seriál bikových závodů Kolo pro život pokračuje v sobotu 8. září v Jeseníku, kde se jede Priessnitzova 50 České spořitelny. V pravé poledne odstartuje už její osmý ročník. Na co se mohou všichni účastníci těšit? V první řadě na nádhernou krajinu.

Bookmark and Share

 „Při závodě budete projíždět místy, kde na vás dýchne krása a neporušenost přírody, kterou najdete jen v Jeseníkách,“ lákají organizátoři.


Trasa hlavního závodu měří 52 kilometrů a má převýšení 1170 metrů. Pro ty, kteří si na padesátku netroufnou, je tu nová trasa C na 35 kilometrů (převýšení 590 m) a pak pohodová Fitness jízda na 25 km s převýšením 350 m (obě startují ve 13 hodin). Kdo se nestihl na závod přihlásit přes online registraci, stále má šanci přímo v místě v mobilní kanceláři.
Oproti loňskému roku jsme vylepšili dojezd do cíle. Vypustili jsme průjezd asfaltkami a natáhli jsme to zezadu do areálu bývalých kasáren, kde je cíl. Přibylo více terénu. Trať je hodně jezdivá a rychlá, nejsou na ní žádná strašná stoupání. Vloni byla chválena i generálním ředitelem České spořitelny, tak doufáme, že se bude líbit i letos,“ řekl za pořadatelský tým Jakub Černoch. „Když bude sucho, mohla by být poprvé pokořena hranice dvou hodin,“ dodal s tím, že nádherná je i kratší trasa na 35 kilometrů a o krásná panoramata nebudou ochuzeni ani účastníci Fitness jízdy.


Hlavní trasa startuje v Jeseníku na Masarykově náměstí, pak se závodníci vydají směrem na Čertovy kameny, Chebzí, do údolí Javorné, Zlatorudné mlýny, Bohemu, sv. Annu a dále na Rejvíz. Cíl bude Za Podjezdem (bývalá kasárna).


Pro děti budou připraveny závody Junior Trophy, v rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit i na vystoupení jesenických mažoretek, řadu stánků s cyklistickým zbožím a samozřejmě bohaté občerstvení.


Do konce letošního ročníku Kola pro život zbývají už jen tři závody, a tudíž finišuje boj o čelní příčky v celkovém pořadí. V Jeseníku je největším favoritem závodu mužů Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna-Specialized, který ovládl poslední dva díly seriálu a směřuje za úspěšnou obhajobou loňského prvenství.

 

Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život se stěhuje do Jeseníku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |