Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Galaxy Catlike Zručský maraton ukončil Galaxy sérii

5.10.2011 09:58

Nebylo snad důstojnější rozloučení se sezónou a letošním ročníkem Galaxy série než v Kácově. Areál zdejšího Sporthotelu svým příjemným prostředím vytvořil výborné kulisy Galaxy Catlike Zručského maratonu, finálového 9. podniku celého seriálu. A na výbornou vyšlo i počasí.

Bookmark and Share

Bývá v Galaxy sérii pravidlem, že startující mají na výběr z tratí dvou délek. Nejinak tomu bylo i tento víkend. Trať Galaxy Catlike Zručského maratonu byla tvořena okruhem, který účastníci závodu absolvovali jednou či dvakrát. Delší trasa znamenala slovy čísel 72 kilometrů, kratší trasa přesně půlku. Z velké části se jezdilo po širokých lesních cestách, šotolině a asfaltu. Nechyběly ale ani kamenité, ale zároveň rychlé a přehledné sjezdy, technické pěšinky a nebo zpestření v podobě brodů přes Čestínský potok.

Na startu delší trasy se sešly známé tváře závodníků usilujících o další bodový zisk do celkového pořadí Galaxy série. S číslem jedna na řidítkách vstupoval do závodu také lídr celkového pořadí Jakub Truksa (Atombike Trek Racing Team). Další vítězství v Galaxy sérii získal Tomáš Jakeš (Dům Barev Český Krumlov), jenž tak navázal na stejný úspěch z minulého týdne v Soběslavi. Druhý Václav Holub (Velosport Valenta Team) zaostal za vítězem o tři minuty a patnáct vteřin, jen dvě desetiny vteřiny jej pak dělily od Martina Janů (Mladá Vožice) na třetím místě.

 

Mezi ženami, které si troufly na dva okruhy, triumfovala Tereza Vaňková (Dimp Giant) před druhou Michaelou Pajkrtovou (Praha 8). Třetí ženou v pořadí a suverénní vítězkou své věkové kategorie pak byla matadorka Jana Matlášková (Galaxy - CykloŠvec).

 

Dvě stovky cyklistů si v Kácově troufly na kratší trať dlouhou 36 kilometrů. Dominovali jim takřka domácí Jakub Kavalír (Kutná Hora) a Zuzana Vacková (CT Sauna Bar Horní Cerekev).

Galaxy Catlike Zručský maraton byl poslední možností změnit něco v celkovém pořadí Galaxy série. Můžeme prozradit, že i v něm se změny udály. Celkové výsledky Galaxy série budou slavnostně vyhlášeny v sobotu 22. října v Tálíně. O podrobnostech vás budeme včas informovat.

 

Kompletní výsledkové listiny celkového pořadí Galaxy série 2011 naleznete ZDE >>

 

Karel Švec

Foto: archiv pořadatele a Lucie Truksová

 

Diskusní fórum pro: "Galaxy Catlike Zručský maraton ukončil Galaxy sérii"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |