Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Krušnoton chce být svátkem silniční cyklistiky

29.7.2013 14:17

Plni dojmů z právě skončeného 100. ročníku Tour de France, prozářeného sluncem, slunečnicemi, nádhernou francouzskou krajinou i architekturou a především lítým zápolením na kolech dokončují tepličtí pořadatelé přípravy 4. ročníku Krušnotonu.

Bookmark and Share

Kladou si neskromný cíl - nabídnout cyklistům, jejich přátelům a divákům zážitky co nejvíce podobné těm, které lze zažít právě na Tour de France. Jistěže není možné do České republiky přenést atmosféru nejlepšího světového podniku, ale přiblížit se k ní Krušnoton může pokusit. Proč?

 

Protože je sportovně náročný a jeho trasy snesou srovnání s těmi nejtěžšími etapami na Tour, jak svou délkou, tak svými stoupáními. Protože vede nesmírně krásnou horskou krajinou, která si nezadá s tou francouzskou, a která každoročně překvapuje návštěvníky z jiných koutů republiky, kteří od severních Čech očekávají jen průmyslem zdevastovanou zemi. Protože je s nejvyšším úsilím zajišťován komfort a bezpečí závodníků na trati, byť se jede za plného provozu. Protože je pro všechny, včetně dětí, pro které je připraveno odpoledne plné závodění v Tour de Kids. Protože zázemí v cíli závodu nabízí příjemnou možnost po dojetí vše probrat s kamarády, pobavit se, osvěžit a užít si tak nejen řeholi na trati. Protože Krušnoton je pro všechny, kteří mají rádi kolo.

 

 

Za to, že Krušnoton může nabízet krásné zážitky, vděčí svým partnerům, z nichž na sebe největší díl podpory převzali Koloshop, Cofidis a Cannondale. Jim a všem dalším desítkám partnerů a stovkám dobrovolných pořadatelů, mj. z řad hasičů a cyklistů, patří dík.

 

Již přihlášená jmena slibují, že na čelních pozicích Krušnoton nebude pouhou vyjížďkou. On jí ale nebude a nemůže být ani na pozicích ostatních. Každý, kdo se odhodlá objet dlouhou, ale i střední trasu, si bude moci odvézt dobrý pocit, že to zvládl. Bez ohledu na umístění. Snad jen krátká trasa je připravena tak, aby ji mohli bezpečně absolvovat i cyklisté s běžnou kondicí. Krušnoton se tak snaží zbavit respektu ze „závodění“ i málo trénované jezdce, aby se nebáli zúčastnit se a využili příležitost postavit se na start s těmi nejlepšími, narazit na ně na trase, strávit příjemnou chvíli na bufetu, ocenit krásu přírody, a to vše ve společnosti ostatních. Protože jet Krušnoton, to není jako jet se projet na kole. To je krásná společenská sportovní událost a jedinečný zážitek. Je to příležitost, jak si v Teplicích společně zahrát hru na Tour de France!

 

Vše potřebné, včetně přihlášek na www.krusnoton.cz.

 

Jan Tančin

Diskusní fórum pro: "Krušnoton chce být svátkem silniční cyklistiky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |