Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Boudný a Havlíková nejrychlejší na Ještědu

2.9.2013 14:28

Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized) a Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec) ovládli hlavní závod na 56 kilometrů dvanáctého dílu bikového seriálu Kolo pro život, kterým byl Ještěd Tour Kooperativy.

Bookmark and Share

Boudný slavil na letošním Kole pro život už třetí vítězství v řadě. O svém triumfu rozhodl nástupem v táhlém stoupání pod lany vrcholové stanice ještědského vysílače zhruba patnáct kilometrů před cílem. Náskok na dvojici Ježek, Ulman, se mu podařilo navýšit na téměř dvě minuty. „Mám radost, že to vyšlo potřetí za sebou. Je to pěkné i kvůli týmu,“ řekl Boudný. „Jelo se mi opravdu dobře, i když jsem měl trochu obavy, že na mě tenhle závod bude moc těžký. Když jsem kluky urval, na nic jsem nečekal a jel jsem naplno až do cíle,“ popsal vítěz.

Na start závodu se postavili někteří slavní sportovci z jiných odvětví. Nejdelší trasu mezi muži jel běžec na lyžích Martin Koukal (v konkurenci skoro pětistovky bikerů na nejdelší trase obsadil velmi dobré 89. místo se ztrátou 43:40 na vítěze), kategorii žen zase ozdobila rychlobruslařka Karolína Erbanová. Ta jela vůbec svůj první závod na horském kole a skončila druhá! „Pořádně jsem nevěděla, do čeho jdu, ale dopadlo to výborně. Na kole v rámci přípravy jezdíme dost, ale závod na biku jsem fakt ještě nikdy nejela,“ prozradila Erbanová.


-csmtbteam-

foto Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Boudný a Havlíková nejrychlejší na Ještědu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |