Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Dovolená na kole u jezera Garda

24.6.2015 06:55

Krása trasy pro MTB v oblasti kolem jezera Garda vám vyrazí dech. Odměnou za vyšlapané kopce vám budou výhledy na Gardu z ptačí perspektivy. Ale můžete zvolit i rovinatou trasu - třeba vinicemi údolí jezer Valle dei Laghi.

Bookmark and Share

Zcela ojedinělou různorodost krajiny nabízejí cyklistické trasy projektu Mountain&Garda Bike. Najdete tu středomořskou atmosféru vyhlášeného jezera Garda s citrónovníky, olivovníky i palmami.

 

Nechybí ani vinice, středověké hrady nebo hory, které čekají, až je odhodlaní cyklisté pokoří. Cyklooblast Mountain&Garda Bike zahrnuje kromě Gardy také okolní údolí Valle di Ledro, Rovereto a Vallagarina, Trento, Monte Bondone a údolí jezer Valle dei Laghi.

Všechny oblasti spojuje hlavní červený okruh Main cirkuit v délce 200 km. Díky svému minimálnímu převýšení je poměrně nenáročný a je ideální i pro rodinné výlety s dětmi. Požitkáři se po něm mohou jen tak toulat kolem severní části Gardy nebo se vydat na příjemnou vyjížďku vinicemi k menším jezerům a navštívit cestou třeba zdejší vinné sklípky a palírny.

Sportovci, kteří si chtějí dát do těla, si v okolních kopcích také přijdou na své. V každé ze 4 oblastí na ně čekají dva modré okruhy Side tour - s trasami pro horská kola i downhillem plným adrenalinu. Panoramatické vyhlídky už dnes nejsou odepřeny ani těm, kdo neradi šlapou do kopce. Díky možnosti vypůjčit si elektrické kolo hned na několika místech v této oblasti se může na krásný pohled na jezero Garda z ptačí perspektivy těšit úplně každý.

Tato oblast uspokojí i milovníky historie a umění, Trento je totiž městem bohaté kultury - zdejší památky sahají až do dob antického Říma. Cyklistické okruhy je možné stáhnout z internetu do GPS a jsou dobře značeny i v terénu.

Hotely „Bikefriendly“ pak uspokojí veškeré potřeby, které jsou s cyklistickou dovolenou spojené. V mnoha případech se nacházejí jen kousek od některé z cyklotras. Nabízejí služby, které přijdou vhod každému cyklistovi - informační koutek s mapkami, energeticky bohaté snídaně, úschovnu kol, prostory pro mytí kola, opravárenský cyklokoutkek, možnost vyprat a usušit si technické oblečení a samozřejmě také internet.

 

photo: Ronny Kiaulehn

Trentino Marketing Photo Archive

 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Dovolená na kole u jezera Garda"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |