Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mezi Dolomity a křišťálově čistými jezery najde každý biker naplnění svých snů

30.5.2017 07:36

Jak se řekne italsky „biking“? „Trentino“, pochopitelně! Na jižní straně Alp svítí slunce častěji, pizza chutná lépe a cappuccino má perfektní mléčnou pěnu. Ale to zdaleka není vše: Každý biker tady najde ideální traily. Ať už bikerské túry, freeride či downhill - rozmanitost tras v Trentinu přesvědčí profesionály i začátečníky.

Bookmark and Share

Around Rif. Altissimo, Archivio Foto Trentino Sviluppo - R. Kiaulehn    
 

Pokud se zeptáte zapřisáhlých bikerů na jejich představu o perfektní dovolené, řeknou prostě: Kolo, jídlo, spánek. K tomuhle jednoduchému dennímu programu nabízí Trentino ještě něco navíc. Ne nadarmo je tento region mezi bikerskými fajnšmekry považován za zvláštní lahůdku: Od Dolomit až k jezeru Garda totiž nabízí rozmanité trasy, chutné místní produkty a prvotřídní ubytování. A nezáleží na tom, zda treking, cross country, freeride či downhill, rozmanitost tras v Trentinu přesvědčí všechny bikery. Od náročných horských tras přes složité tratě až po lehké rekreační trasy, pro každého se tady najde to pravé. Hodně zábavy na túře!

Oběd s výhledem - Passo Feudo, Archivio Foto Trentino Sviluppo - R. Kiaulehn

Trentino: perfektní místo pro horské cyklisty


Dorazíte na vrchol, osušíte pot z čela a zůstanete chvíli stát. Svítí slunce a výhled je prostě úchvatný. To je přesně to pravé, jak vypnout a relaxovat. Pak přijde čas vyšvihnout se zpátky do sedla a vychutnat si sjezd po super trailu. Z kopce dolů se "prodriblujete" mezi kořeny a kamením. Rychlost se postará o adrenalin až do posledního metru. A pak přijde zasloužená přestávka na horské chatě, kde si můžete vychutnat talíř lahodné pasty a studené pivo. Chce to jen trochu odvahy a chuť objevovat nové cesty - víc nepotřebujete k tomu, abyste prožili nezapomenutelný den na horském kole.

Around Latemar, Archivio Foto Trentino Sviluppo - R. Kiaulehn


Celá oblast Trentino se svými cestami po lesích a na úpatí Dolomit nabízí vše, po čem touží srdce příznivců horských kol.

Enduro Trail Beartrail,  Paganella, Archivio Foto Paganella Bike    

Výběr těch nejlepších tras pro enduro: Po „Medvědí stezce“ na Paganella můžete, pokud použijete lanovku, nechat za sebou více než 4000 metrů výškového rozdílu a z vrcholu si vychutnat výhled na jezera Garda a Molveno.
 

V oblasti Garda Trentino se nachází Naranch Trail, nejlehčí z enduro tratí v okolí. Za kulinářským zážitkem se zastavíte v Maso Naranch.
 

V Brentonico, jen několik málo kilometrů od Rovereta, začíná a končí trasa vedoucí až k Monte Altissimo. Odtud si můžete vychutnat jeden z nejkrásnějších pohledů na jezero Garda. 

View over Lake Garda, Archivio Foto Trentino Sviluppo - R. Kiaulehn

Na pozadí nádherné kulisy Dolomit oblasti Brenta byste měli určitě vyzkoušet trasu Girodelle Marmotte nedaleko Madonna di Campiglio a Monte Peller Trail ve Val di Non.

Around Valle del Vanoi, Val Sorda, Archivio Foto Trentino Sviluppo - L. Gaudenzio

 

V Dolomitech, ve Val di Fassa se vyplatí túra po trase Super Enduro, kde šlapete do pedálů s výhledem na pásmo Sella a naproti němu po trase Valsorda Trailu, který nabízí bikerské štěstí dlouhé celých 40 km. 

Objevte více o vaší příští dovolené v Trentinu.

Lunch in rifugio, Archivio Foto Trentino Sviluppo - R. Kiaulehn

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Mezi Dolomity a křišťálově čistými jezery najde každý biker naplnění svých snů"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |